neděle 17. dubna 2011

Obchody s retro nábytkem

...ten první je ve Švédsku a provozuje ho Daniel Sřihavka.Asi mu napíšu, protože tak české jméno....to snad ani není možné.
http://www.retromoderndesign.com/
Najdete tam třeba 100 stolů , mraky židlí, lamp, prostě všechno. A i když nejste milovníci retra, zkuste se zaměřit na detaily nábytku.Na materiály , provedení ,vtip a eleganci, která se v tom promítá.


 Druhý obchod je český.Nedávno jsem psala o NOVORETRU.
RETROOBJECT je další z obchodů, který nábytek renovuje a prodává.
http://www.retroobjects.com/ Tak trochu mi je líto, že majitelé obchodů nepíšou , kdo jsou. Proč tu práci dělají atd. Prostě nic. Dokonce u Retroobject není jméno majitele. Mám ráda příběhy. Lidé kupují, aniž si to uvědomují, částečně věci  také proto, že vědí , od koho kupují. Možná ale za tím žádný příběh není.Třeba to je  jen business a žádná vášeň.Věřme spíš tomu, že není pro něho podstatné psát o sobě.

Včera jsem se odvážila napsat jedné významné značce.Už dlouho se dívám na jejich věci a jsou TAK krásné. Přišla mi velmi neformální  odpověď (v tom dobrém slova smyslu) . Už v druhém mejlu jsem se dozvěděla  kdo je majitel, co ho zajímá , jaké je počasí ....Teď už se mi věci líbí tím tuplem.


6 komentářů:

Yasnnna řekl(a)...

krásné věci to jsou. a líbí se mi, že z některých domácnosti prapůvodní kousky ještě nevymizely, a stále oblíbenější retro móda je už zase vrací zpět na výskuní:)

Veve řekl(a)...

Pěkné věci. Moc pěkné :-) A propo, IKEA nabízí konečně postel, která mě oslovila (MANDAL, konečně bříza + bílá). Akorát nedělají 180 cm širokou. Nechceš navrhnout nějakou úžasnou postel ty, Soni, ať nad tou IKEOU už nebrečím? ;-)

Soňa řekl(a)...

Chtěla bych mít jeden rok jen na navrhování prototypů.Vždyť já ještě ani nemám dotažený SYSAL gauč .Mandal je moc hezká a skvělá cena. Leda,že by sis jí nechala vyrobit na míru.Na 160 cm bych se taky nevyspala.

Veve řekl(a)...

Však už pomalu hledám truhláře :-) aspoň mi tam udělá nízký rantl kolem matrace, ať nejezdí sem a tam... to je jediné, co mi na ní vadilo.
A nad tvým stolkem jsem přemýšlela do obýváku, no uvidím.

Anonymní řekl(a)...

Firma příběh má a dost silný ;-) znám bývalého majitele, výborný designér 1*

Soňa řekl(a)...

To zní,jako by ten příběh neměl dobrý konec.Dobrý disegnér už není majitel.Ale třeba jsem to špatně pochopila.