sobota 9. února 2019

Vernisáž


Vlevo Olda Malachta, který v rámci své bakalářské práce dohledal a vytiskl fotografie Aleny Šourkové. Uprostřed dcera Aleny Šourkové, Magdaléna Bláhová ( taky fotografka), vpravo její manžel, akademický malíř Václav Bláha. V den vernisáže slavili Bláhovi 38 let manželství. 
,, Svatební " cesta z Prahy do Havířova:)

vsuvka : Václav Bláha bude mít brzy výstavu v GASK. Průřez tvorby od sedmdesátých let až po současnost. Ze seznámení mám obrovskou radost. Mluvili jsme o galeriích u nás i ve světě. Teda spíš oni  scestovalí.  Už je to po několikáté, co o Krystalu někdo řekl, že vypadá jako nezávislá galerie z NY. Poslouchá se to dobře, ale vím, že jsme pořád na začátku. 
Bylo by skvělé, kdybych se galerii mohla věnovat víc v rámci pracovní doby. Takhle to šudlím po večerech, což je vidět i návštěvnosti vernisáží. Jediné místo, kde dávám o vernisáži vědět, je FB. Na PR musím opravdu zapracovat. 
Posun vidím v tom, že  během týdne chodí mnohem víc lidí.I přes malou účast přišli noví lidé a byli nadšení. Aspoň zvládnu každého pozdravit, trochu se seznámit.Vlevo dvě studentky žurnalistiky.Vpravo Gabka.


Alice a Olívka, věrné návštěvnice vernisáží. 
Díky za podporu, povzbuzení.


Václav Bláha a jeho obrazy. 
8 komentářů:

Mode De Boulangerie řekl(a)...

Jiřina Plíhalová řekl(a)...

Krásné...galerie mi v našem láz.městě chybí.Už se těším až do těchto tajů budu moci zapojit vnučku💟.Jste úžasná.Mějte se sedmikrásně.JP

Jana řekl(a)...

A ten uces!!! Top

Anonymní řekl(a)...

Jste krásně ostříhaná! Gábina Vašíčková

Jellou design řekl(a)...

Mňa to k Vám neuveriteľne láka. Cestu už viem. Google maps je v tomto fakt skvelé. Už to len s niečím spojiť a ide sa.

Soňa Malinová řekl(a)...

Spojit ideálně s nějakým workshopem.

Jana řekl(a)...

Milá Soňo, vždy když na vašem blogu čtu o nové vernisáži a prohlížím si fotky,lituji, že Havířov není blíže k jihočeskému kraji. Tak ráda bych navštěvovala pravidelně vaši galerii a mým velkým přáním podívat se k vám aspoň jednou. Zdravím vás a přeji mnoho sil a úspěchů.
Jana Kaprálová

Soňa Malinová řekl(a)...

Zkusíme s Vendy natočit virtuální prohlídku:)