pátek 17. ledna 2014

V jídelním voze.

Úžasná knížka od Hanele. 


...Vitální a oslnivě inteligentní kniha. Robin Sloan napsal dobrodružný příběh pro jednadvacáté století. Román evokuje pohádkový půvab knih Haruki Murakamiho, kyberpunkovou inspiraci Neala Stephensona i raného Umberta Eca. Má v sobě jedinečnost, citlivost i živost, která je v beletristickém světě vzácná....6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Soňo, souhlasím. Po stoletém staříkovi druhá nejlepší kniha za poslední dobu. I když u těch krváků od Nesba jsem taky pěkně napnutá..... Zdraví Káťa H.

Lucie Konečná řekl(a)...

Díky za tip, dávám na seznam nepřečtených knih, bohužel poslední dobou mám tak zvláštní druh únavy, že nemůžu ani číst. Odpočinu si jedině tak, že nad ničím nepřemýšlím. Což u knih je jaksi škoda.

Soňa Malinová řekl(a)...

To znám.Občas jen koukám do krbu nebo ležím po tmě.

Anonymní řekl(a)...

Milá Soňo, máme úplně stejný aktuální čtenářský záběr - včera jsme s dětmi dočetli Babičku drsňačku (a hluboce jsme všichni konec příběhu prožili) a já jsem právě ve třetině Nonstop knihkupectví... Nadšená úplně stejně tím, jak je kniha jiná, než ostatní. Vražd a mrtvol - naštěstí jen knižních - mám na chvíli dost. Mějte hezký den, Irena

Anonymní řekl(a)...

Pro mě byla ta knížka obrovským zklamáním (jazykem, dějem, předvídatelností, povrchností...) jsem docela zvědavá, jestli vám nadšení vydrží celou dobu. Ale možná, když ji člověk nečte s velkým očekáváním, zaujme ho. Markét

Soňa Malinová řekl(a)...

Jj.Nepatří to ke skvostům literatury.Ale nakoplo mě to trochu se vice zajímat o nové věci.Nějak mi ujíždí vlak.