úterý 19. prosince 2017

Poprvé

Poprvé po x letech mám umytá okna před Vánocemi. Ne že by to bylo pro mě tak důležité, ale když už mám to volno, tak co by ne.

Stromek jsme s Borkem nazdobili už v sobotu, snědli jsme všechno cukroví ( mami, jako každý rok , bylo báječné), Borek má zabalené všechny dárky.

Letos poprvé taky budeme v jiné sestavě.
Bratr se po svých 47 letech usadil, máma bude s přítelem a naše děti budou mít na Štědrý den dvoje Vánoce.
Poradil mi to Viktor ( Bydlet jako ve Stockholmu). Trávil tak Vánoce od svých 10 let a musím říct, že tohle řešení se mi zdá daleko lepší než střídání ob rok.

Dnes scuk s Kamilou  z ČT. Oběd a trochu porada, jak bude probíhat další řada Bydlet jako. Ano, vedení televize pokračování schválila.

Byly jsme na ukrutně dobrém obědě v nepálsko - indické restauraci , dorazily to zákuskem v sousední cukrárně. To je život!

Ve 22:30 dávají na Artu film Pina. Byla jsem na něm v kině, od první minuty strhující podívaná.


13 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Tak já letos ještě umytá okna nemám,ale to vůbec nevadí.Vadí a jsem smutná,že jsem si dnes rozbila nejoblíbenější hrníček- od Vás ��...(levandulový)
Už se nemůžu dočkat na trhy a koupím si jich víc..pro jistotu.�� Mějte krásné Vánoce a ať se vám nic nerozbije,co máte ráda.♡ Eva Z.Jeseníky

Anonymní řekl(a)...

Tak já už letos dostala první dárek a to od Vás. Protože miluji pořady o bydlení tak vnímám zprávu, že bydlet jako bude pokračovat jako velký dárek. Už se moc těším. Některé proměny se mi líbily moc, některé méně a jedna vůbec. Stejně se moc těším i na ty co se mi líbit nebudou, protože mi ukáže kudy pro mně cesta nevede. Doufám že tam budete mít Vy a Marta proměn několik, protože ty patří mezi ty co se mi líbí hodně.

Soňa Malinová řekl(a)...

Milá Evo, pošlete mi na mejl info@malinadesign.com adresu a telefon a já Vám hrníček pošlu...když jsou ty Vánoce:)

Michaela řekl(a)...

Krásné vánoce i ode mě!


PS: Pro mě byly dvoje vánoce hrozné, ale byla jsem mladší, než vaši kluci. Nejprve u jednoho rodiče, moc se nepřejíst, abych jedla i druhého rodiče, pak honem honem, abych v pět byla u mámy... Nevzpomínám na to ráda a je fakt, že časem jsme od toho upustili.
Ale samozřejmě záleží na rodičích, jak to udělají, takže to vás neodrazuji:)))
Za mě lepší varianta u jednoho rodiče jeden den, u druhého druhý den... asi že pro mě není tak důležité, jestli je štědrý den 24 nebo 25...
Ať se vám vánoce s klukama vydaří:)

Anonymní řekl(a)...

To je tak krásný Soňo, že uděláte Evě radost, až mě to dojalo a hned mám lepší den, když čtu, jaký se dějou zázraky. Krásné Vánoce :) Eva z Vysočiny

Soňa Malinová řekl(a)...

To si umím představit , Míšo, že to dobré nebylo. My se kluků ptáme , jak jim to vyhovuje. Klidně to další rok přehodnotíme.

Anonymní řekl(a)...

Milá Soňo! Krásné Vánoce... Taky jsme to s rodiči dělali různě... ale nakonec se u nás ustálilo.. 24.12 mamka a 25.12 taťka... Měli jsme dvoje Vánoce a bylo to krásný... I když je fakt, že u nás to bylo umocněno tím, že jsme se scházeli u babi, ta má tři děti... dvě z toho rozvedený, takže jsme se u ní scházeli vnoučata s taťkama.. a každý rok dorazila i vnoučata z nerozvedeného svazku... Nakonec to byla nádherná tradice... scházela se celá rodina.... Přeji ať i vy najdete svou cestu... P.S. Já se rozvedla, když byl mojí dceři rok.. exmanžel si jí první tři roky bral vždy na štědrý den v šest... a mě to vůbec nevadilo.. s přítelem jsme si lebedili u telky... Pak ex dcera přestala bavit a už je přítelovo-manželovo.. nu jsou ty mezilidské vztahy složité....

Matilda řekl(a)...

To je super zpráva. Ne teda ty okna, ale pokračování Bydlet jako.. Vždy to byla chvilka jenom pro mě. Taky mám nejraději proměny tvoje a Marty Kačorové, na ní se mi líbí její recyklační zápal.
Svoje okna jsem měla umyté, těšila jsem se z toho pohledu jenom pár dní, dýl to tady nevydrží. Ale jak bylo někde napsáno, na Vánoce chodí Ježíšek a ne kontrola z hygieny. A toho se taky držím. Krásné svátky přeji.

Soňa Malinová řekl(a)...

Kontrola hygieny :)) to jsem ještě neslyšela

Renata řekl(a)...

Milá Soňo,
téma "rozdělených" vánoc mě zaujalo ... přihodím i svou zkušenost. Totiž po rozvodu jsme se s exmanželem - podotýkám, že oba jsme byli nevěřící, domluvili, že já 23.12., on 24. To byly ty první rozdělený vánoce. Bylo mi sakra smutno, i když se mě ujali nejlepší přátelé pod sluncem. Stejně ty děti chybí. Druhý rok už byl ex znovuženatý s jehovistkou a zároveň to byly i poslední vánoce, které jsme dohromady skrze společné děti řešily. Po sedmi letech je stav takový, že ex o své děti obecně projevuje zájem minimální, vánoce pochopitelně jako správný svědek jehovův nedrží stejně jako narozeniny a svátky a byť je našim klukům už 14 a 17, nebyl jim doteď schopný vysvětlit, proč se tyhle změny v tradicích staly. A já si díky tomu užívám rok co rok ty nejkrásnější svátky, protože je trávím s těmi, které miluju celým svým srdcem - se svými syny ♥
I vám přeji takhle spokojené a šťastné svátky, protože i když se něco zdá těžký, tak ono to pak nějak zvláštně "samo" dopadne přesně tak, jak má a většinou je to vždy k dobrému :-)

Soňa Malinová řekl(a)...

Jak to tak čtu, tak máme v rodině nadstandardní vztahy.

Marcela - Nordic Passion řekl(a)...

Sono, zavidim, i kdyz ja jdu dnes naposledy, jupi. A gratuluji k pokracovani serie, budu se tesit, preju i nadale pohodove dny. M.

Unknown řekl(a)...

2018930 leilei3915
christian louboutin shoes
coach factory outlet
adidas yeezy shoes
ralph lauren polo
polo ralph lauren
nfl jerseys
coach outlet
coach outlet
ugg boots clearance
uggs outlet