pátek 17. listopadu 2017

Polyfázový spánek


                       
Nevím jak vám, ale mě se v průběhu života mění spánkový režim. Když byly děti malé, byla jsem vzhůru skoro každý den do jedné. Noc byla moje nejproduktivnější část dne . Typická sova. Spala jsem 5 - 6 hodin. Jít spát přes den bylo pro mě nemyslitelné, i když by se čas našel. Takový ten vnitřní bič, že přes den se prostě nespí.


Poslední dobou usínám v deset a ve čtyři jsem vzhůru. Víc než 6 hodin spánku nedám. Nesnažím se usnout. Vstanu , pracuju. V poledne, pokud je to jen trochu možné spím 15-30 minut

Kupodivu to praktukují nejen ti, co jsou na volné noze, ale i zaměstanci. Dají si rychlý oběd a na chvíli to zalomí.

Můj kamarád Marek je schopen si jít lehnout na deset minut . Prostě se jde v galerii natáhnout dozadu na gauč  a vrací se úplně svěží.
Půl hodina spánku v poledne vynahradí 2 hodiny spánku v noci.

Víc o polyfázovém spánku  TADY


6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Zdravím, Soňo, asi poslední půlrok to mám taky tak, po deváté umřu a před čtvrtou jsem vzhůru a už nezaberu. Snažím se ležet ještě aspoň do pěti. Akorát v práci si dát šlofíka fakt nemůžu, takže přilezu domů vyřízená, hotová a někdy zadřímnu u telky. Nikdy jsem o tomto spánku neslyšela, tak si to pěkně prostuduju :-).Mějte se fajn. Petra

Soňa Malinová řekl(a)...

Taky jse na to natrefila nedávno. Zajímavé čtení je, jak lidé spali kdysi.Třeba ve středověku. Osmihodinový spánek se,,zavedl" až s průmyslovou revolucí.

VLNOVKA řekl(a)...

Děkuji, Soni, za trefné téma... Těším se, počtu si. Já spím teď taky velmi málo... a můj muž mi přimomíná, že bez spánku brzy zestárnu :(. Tak třeba tam je i něco o tom...
Jana

Soňa Malinová řekl(a)...

No, hlavně je člověk daleko víc nemocný. Dnes jsem tu svoji půlhodinu protáhla na 1,5 hodiny :) Ale díky tomu ještě teď večer jsem schopná dělat ve 3D nový návrh.

Anonymní řekl(a)...

Tak může za to i pokles estrogenu...holt příroda je příroda..i když vy jste teda mladá a krásná!!Saša

Anonymní řekl(a)...

Dobrý večer Soni,
dávám si každý den 20 minut max. Nesmím víc, to jsou vyřízená a nepoužitelná. Fakt mě to parádně nakopne a jedu bez problému do večera. Mám výhodu, že usnu během chviličky.
Super článek. Díky.
Dobrou:)
Zuza