úterý 13. prosince 2011

desing a business

(odpadkový koš s třemi boxy na třídění odpadu)

 Design a business moc nejde dohromady, nebo aspoň většina  lidí, kteří něco tvoří, zároveň nemají schopnost podnikání. Mohla bych vám vyjmenovat z fleku 30 lidí, kteří jsou v něčem dobří, ale neuživí se tím. I velmi schopní architekti, designéři mají někde svoje teplá, jistá místečka na vysokých školách a nebo pracují pro firmy. A já tomu rozumím. Protože jen dostatek financí, dovoluje člověku dělat to, co skutečně chce.
Minulý týden jsem se sešla s Monikou Brauntsch v Polsku na vernisáži. Naše ,,business" setkání vždycky spojujeme s něčím hodně příjemným. Navíc, ještě jsem nezažila, aby na vernisáži v PL nebyl vynikající raut. Kdyby mi nebylo trapně, tak si to jídlo vyfotím. Bylo to tak krásně naaranžované. Smotečky něčeho, co se rozplývalo na jazyku , pidi krásné dezerty ...mňam.
Monika je od začátku pro mě motivátor a tak trochu kouč. Ona je to dokonalé spojení skvělé designérky a businessu.  Je deset kroků vpřed. Myslí na to, že musí předělat weby, protože do dvou let si většina lidí bude prohlížet internet přes ufouny .Vystavuje v Japonsku a sbírá ceny, jako jahody v lese.
M. má navíc tu vlastnost, že je perfekcionista. Jen kvůli ní jsem zdokonalila balící techniku, vytvořila e- shop, začala  vystavovat.
Stýkat se s lidmi, kteří Vás přesahují schopnostmi, je to nejlepší, co můžete udělat pro osobní rozvoj.

Obě máme stejný příběh  Strašná dřina, všichni okolo ti  říkají, ať zbrzdíš, dlouho nic, jen radost ze samotného tvoření, ale pak zlom a člověk se tím dobře živí.
Díky za všechny kamarádky, které mi poslední rok tloukly do hlavy, že design není charita.
Včera mi došlo, že když na to přijde, nemusím pracovat klidně rok. Hrozně dobrý pocit.
Mám čas na psaní  blogu, šudlit si katalog a otevřít obchod v Praze. Vize 2012 !Včera mi napsalo několik z Vás čtenářů. A jedna věta byla obzvláště milá.
Prý můj blog je jako adventní kalendář. Každý den se těší, co bude v okénku. Mašinka, hříbek nebo květinka.
Tak tady je jeden záchod, který je supr extra a připevňuje se na stromy, když se pořádají  festivaly.

9 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

No možná pomůže i to, když je druhá polovička designéra více "podnikavá, IT apod." a donutí vás. Nebo to tak nefunguje? Nevím...

hanele řekl(a)...

záchodek skvělý, ale co se stalo s čuráním u stromu? :)

Soňa Malinová řekl(a)...

nevím...možná v Polsku na stromy nečůraj, nebo co

Soňa Malinová řekl(a)...

Monika ještě tu svou polovičku nenašla (někde bloudí mezi vrstevnicemi Beskyd) a ta moje polovička se s jakoukoliv technikou nekamarádí.Ale rozhodně je oporou.

Differentia řekl(a)...

Adventní kalendar? To rozhodne ano!I já se kazdý den tesim na vás blog :-)

S pozdravem
Mette

Soňa Malinová řekl(a)...

Vypadá to,že Mette bydlí v Dánsku a miluje Prahu.Zdravím!

Lucie řekl(a)...

Jé, adventní maliny ... mňáááám. Taky každý večer pokukuju, co najdu... :-) Záchod připevňovaný na strom? To je úlet... Ti lidi už neví, co by vymysleli...

Soňa Malinová řekl(a)...

jo,na blbinky lidi užije

Anonymní řekl(a)...

A co když to není jenom blbinka a strom má větší šanci, nebýt tou agresivní močí zničen?