sobota 11. dubna 2020

Jsem asi poslední v ČR...

...kdo neupekl kváskový chleba nebo beránka. Když moje máma tak skvěle peče...Borek od čtvrtka nemocný. Teplota max 38. Bolí ho v krku. 
Normálně bychom zašli k pediatrovi na výtěr, teď po poradě s operátorkou na lince 112, vyčkáváme, jak se to bude vyvíjet. Na lince byla moc milá paní, dovolala jsem se okamžitě. (Mimochodem náš pediatr má skoro 90 let a  byl i mým pediatrem. Kamarád našich. Když jsem byla nemocná, chodil k nám domů. Je pořád švihák, vtipný a pohotový.)
Jsem trochu překvapená, že Borka nechtějí testovat. Kdo ví kolik lidí má teplotu, zůstává doma a s nimi příbuzní, kteří chodí do práce.Dopolední mudlání v dílně, u toho vaření oběda, odpoledne točení dripperů.
D. jel na kolo nabrat  endorfiny. Funguje to jako mávnutí proutku.

( foto od Jan Cikle z instagramu)

Fakt milé, jak si keramiku lidi užívají.
........

Přemýšlíme, co se svatbou. Nevím, jestli něco řeší posunutí termínu, dokud není vakcína. Máme pozvaných 45 lidí a několik příbuzných je vyššího věku. Nebo svatba do 10 lidí .
Nebo za rok...
Necháme to zatím plynout.12 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Borka je mi lito, drzim palce.

A ano, tohle je to zakazane slovo : promoreni. Zkratka nejsou testovani vsichni a dej se vule Pane...

Ad svatba: nechat to plynout zni jako dobry plan! Musim se to naucit :)))

A dekuju za odkaz na Arisu v minulem clanku, to je tak inspirativni clovek, ze bych se s ni rada setkala i s ustenkou!


Krasne rano z Orlickych hor!

Celestýna řekl(a)...

Ani (nejen) kváskový chleba, ani beránka jsem taky ještě nepekla. Beránek je parketa maminky muže. Takže nejsme jediné, kdo nepeče tento styl. Peču, buchty, pečivo jde sehnat zatím v pohodě. Hezké svátky všem tady na blogu. Cel.

Anonymní řekl(a)...

Já se s kváskem a pečením následně z něho mořila asi půl roku, pořád to nemělo na kvalitní kupovaný Radvanický. Beránka jsem s rodinou trávila na horách, a tam zůstala i forma. Nikdy nebyl podle mých představ, takže doma mnou upečený mazanec, ten mám vybroušený a vymazlený. Když se znovu staly svatby moderní, tak zas je problém, Vás je mi líto. No čas ukáže. A Borkovi přeju ať ho to brzy přejde. Můj názor je, že někdo už vir měl, někdo má, a někdo bude mít. Čísla, kterýma nás krmí jsou přesný součet nepřesných čísel..Lenka z ovy ps. víte jak se říká důchodkyni, která fandí burešovi? Babiška.

Anonymní řekl(a)...

Ani já nepecu chleba...
Pokud nebude syn akutní,nechají to tak.A je možné,že je nakažený s mírnými priznaky...a bude to mít za sebou :)).
Svatbu teď neřeste,co má být,to bude.

Jana řekl(a)...

Borek ať je brzy fit a mimochodem - klienta v práci u Standy přišli otestovat po 12-ti dnech, co je nemocný... Teď už mu je lépe. Tak uvidíme, co výsledky.

Soňa Malinová řekl(a)...

12 dní nemocný, to je soda.

Soňa Malinová řekl(a)...

Díky za všechny vzkazy. Mně ty reakce pomáhají v tom, že nemám pocit, že píšu do vzduchoprázdna.

Kotaska řekl(a)...

Soňo, do vzduchoprázdna rozhodně napíšete, moc ráda čtu každý Váš příspěvek, jen se většinou zdráhám něco odepsat. Vašemu Borkovi přeju brzké uzdravení. My založili koronakvásek, ale pekla jsem zatím jen jednou, bez robota bylo vymíchávání těsta pěkná makačka. Já zas neušila jedinou roušku...mějte se moc pěkně, Lenka

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, také potvrzuji, že jsem pravidelná čtenářka��. A také se zdráhám napsat��. mnohokrát jste mě inspirovala (výstavy, knihy, móda z frcu��, bydlení.......). Ráda váš blog čtu. Je milý, obyčejný a přitom inspirativní a na nic si nehraje��. Hezké dny přeji, Martina.

Anonymní řekl(a)...

Soni a kdy máte termín svatby? Třeba už to bude všechno v klidu. Od června už by snad svatby měly probíhat normálně né? Ale než si dávat první manželský polibek přes roušku, tak raději asi vyčkat. Ach jo.... Zdeňka

Eva řekl(a)...

Tomu se říká chytrá karanténa:-)
Taky čtu pravidelně, denně kontroluju:-)
Přeju brzké uzdravení!

Soňa Malinová řekl(a)...

Od června na svatbě maximálně 10 lidí.