čtvrtek 12. března 2020

Události

Než jsem stihla napsat, jakou mám radost z výsledku voleb u našich sousedů, je tady vyhlášený nouzový stav.
Přemýšlela, co bych mohla dělat s Borkem společně  (kromě vaření ) a jak ho zaúkolovat, aby měsíc nelelkoval. ( osobně si myslím, že to budou měsíce dva)

Hned mě napadlo, že by mohl přebrousit náš konferenční stolek, který se svými kamarády při posledním mejdanu úplně zničil, vytřídit faktury, přivrtat police...atd atd

U mě se nic v režimu nemění. Pracuju z domu a málokdy z něj vycházím. Celoživotně jsem  doma nejraději, na zimní dovolené nejezdím  ( vlastně ani na ty letní).
Práce mám na několik měsíců dopředu.

Jediná změna je, že si častěji myju ruce.
Nakoupeno trochu do zásoby, abychom nemuseli tak často do obchodu. Objednala jsem i roušky, které sice nejsou tak účinné, ale lepší než drátem do oka.
Ráno přednáška Borkovi, zákaz posilovny a tréninků fotbalu, odpoledne to zatrhla i vláda. Já i D. jsme dost disciplinovaní, horší to bude s Borkem.

Jsem překvapená kolik dospělých lidí v mém okolí raději riskují nákazu a odjíždějí na dovolenou, než aby to vzdali.
Kdyby si 14 denní karanténu platili ze svého, tak by si to určitě rozmysleli.

Osobně bych se jen těžko vyrovnávala s představou, že jsem přispěla k šíření viru, potažmo zavinila nákazu nějaké starší osoby.

Jak to prožíváte vy?
19 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Soňo, se slzou v oku jsem zamával letence do Londýna, kde jsem měla mít svůj week-off po 1,5 roce tajtrlíkovani na mateřské. Ale jak píšete... Je to i o pocitu zodpovědnosti vůči ostatním. Ale omladina to asi vidí jinak a i to chápu. Nicméně... Na objednejte Borkovi trénink účesů na Vašich čtenářů. Já se hlásím jako první. ��������

Marie Tomšů řekl(a)...

Stejně, až na tu práci z domova. Ale mám jí v místě, patnáct minut pěšky. Vypla jsem si FB v rámci zachování duševního zdraví, IG stačí. Puberťačka je hodná, jen šaškuje, když mám přednášku o hygieně. Její otec taky šaškuje, klasika. Asi je taky vypnu 🤪

Anonymní řekl(a)...

Prožívám to dost, mamka má těsně před důchodem, pracuje v nemocnici na infekčním oddělení (v H.) Bojím se, nejraději bych nevytáhla paty z domu. Ale kvůli práci musím. Jak zvládneme učení se třema školákama taky nevím. A asi přestanu číst zprávy...

Raději anonymně, kvůli mamce.

Pru Den řekl(a)...

Coby učitelka, vrhla jsem se včera s nadšením na domácí školu pro své dva školáky. Děti mě vítaly v kuchyni pozdravem Dobrý den paní učitelko a mně se to líbilo. Po úmorném dopoledni se dnes těším již trochu méně a nechci domýšlet kde budu s nervama po měsíci :-) Každopádně toto jsou jen malé a úsměvné záležitosti. Procházky a návštěvy kaváren v sousedním polském Těšíně máme nedoporučeny, což zodpovědně respektuji se slzou v oku. Provedu generální úklid domácnosti, připravím si plány do školy snad na rok dopředu a budu se starat o své blízké. Opatrujte se všichni.

Ilona řekl(a)...

Navařit, hurá do práce, odpoledne zkontrolovat úkoly, které dostali ve škole.
Štve mě to kvůli přijímačkám, které jsou za měsíc a nikdo neví, co bude.
Jinak nikam nejezdíme a chodíme teď spíš do přírody. Do obchodu jen na rychlý nákup jídla.
Snad to dobře dopadne ....

Anonymní řekl(a)...

Soňo, vnímám to podobně. Kolem nás je denně spousta seniorů (muž je z opravdu velké rodiny), nechci nic riskovat. Máme velké hospodářství, zodpovědnost vůči zvířatům, musíme zůstat pokud možno fit. Našim volám, píšu, zatím jsou v pohodě, je fakt, že oni žijí tak skromně, že nepociťují zatím asi žádný rozdíl kromě toho, že kdyby to byly "jen" chřipkové prázdniny, odvezla bych k nim dcery, ať mohou být spolu. Jsem pro omezení, ať zmírníme dopad na náš zdravotnický systém.
Zdravím, Lea

Anonymní řekl(a)...

A myslím na všechny prodavačky a prodavače za kasami, kteří chytají veškerý nápor bacilů. Jsou to momentálně hrdinky a hrdinové (samozřejmě vedle lékařů, sester, pečovatelů, hasičů, policistů.....)
L.

Anonymní řekl(a)...

Ano, je to zvláštní. Muzea a knihovny zavřené (tam by stačilo oznámit, že není k dispozici internet a problémoví návštěvníci by odpadli) a supermarkety otevřené. Nebo lékař, co se vrátil z Itálie a ač mu nebylo bůhvíjak, šel do práce! Ad pobyt doma s dětmi - Betty MacDonaldová, Co život dal a vzal. Moc pěkná kapitolka, jak napadl sníh a měli nucené prázdniny.Zdravím všechny, Marie

Anonymní řekl(a)...

Rok jsme se celá rodina těšili na lyžování v Italii,přes ztrátu cca 70.000,- jsme před odjezdem sami zrušili.Smutné je,že cestovní kanceláře do poslední možné chvíle nabádaly klienty k odjezdu a v podstatě se posmívaly těm,kteří postavili zodpovědné chování nad peníze.Jak přemýšlí ti,kteří se chlubí,že se stihli vrátit domů před vyhlášením karanteny. Chjoo.
Já musím do práce,dojíždím, v metru strávím téměř hodinu denně. Udivuje mě,že ani nyní si mnoho lidí nedá ani ruku před ústa,když zakašle.....
Všem přeji pevné nervy.
Lenka

Soňa Malinová řekl(a)...

Milá Lenko, tak to klobouk dolů. Přeju, ať jste všichni zdraví .

Soňa Malinová řekl(a)...

Borek je ještě ve fázi tréninku. Stříhá kamarády a zrovna dnes barví kamarádce hlavu. Já už mám od ně jeden melír, ale pod dohledem kadeřnice.

Anonymní řekl(a)...

Jsem na rodičovské dovolené,a tak jsem si nechala doma i dcerku, která chodí do školky, stejně jich tam je pět a půl. Než zavřeli školy, tak jsem to až tak neřešila, jen jsme si více umývali ruce, měnili více ručníky. Teď mám upřímně trochu nakoupeno, ne z důvodu, že by potraviny došly, ale přesně jako vy, abych nemusela trávit více času ve větším nákupním centru. Zlatá Jednota, i když jsem někdy nadávala, že tam nic nemají, teď jsem ráda, že ji tu máme, všecko mají, málo lidí. Jo a zjistila jsem, že tuhé antibakteriální mýdlo s propolisem krásně voní, myju se s ním furt:)Chodíme jen na procházky a na zahradu. Máme tu výhodu, že nikam nemusíme.Současná situace mě hodně nutí k zamyšlení se nad naším životním stylem, tempem i nad názory některých našich znamých (někteří to podceňují, zlehčují, jiní se zase bojí).Tak snad je všechno zlé i k něčemu dobré. Hodně zdraví všem ,Ivet

Anonymní řekl(a)...

Jsem zdrav.sestra a je to mazec. Jsme v 1.linii. Nevadí-zvládneme to.Určitě.Myslím,že vláda dělá správná rozhodnutí. Mám jen takovou humornou vsuvku. Každý měsíc jsme jezdili s manželem po výplatě na tzv."velký nákup"do supermarketu. Vzhledem k tomu,že máme dva pubertální chlapce(17,15let)mizí potraviny rychlostí blesku a lednička zeje prázdnotou stále :-). Teď mám doslova strach na ten velký nákup vyjet,aby si okolí nemyslelo že jsme hysteci...U nás je to prostě standart každý měsíc mega nákup potravin. Tak nevím co dělat :-).
Mějte se všichni fajn- zase bude dobře - nebojte :-)
Katka

Anonymní řekl(a)...

Jsem nemocná týden. Šla jsem dobrovolně. Co kdyby někdo onemocněl kolem mne v práci? Táhla jsem to 3 týdny. Na dovolené v Itálii jsem nebyla. Za So a NE si možná odpočineme, ale ve středu je to to znovu. Ta poslední SO a NE byla hrozná, už se to nedalo. Nakupovat chodíme 1 x týdně a že chlapi jsou "žravci", to mi věřte. Padá to do nich pořád jak do stoupy. A zásoby, takové normální - něco v mrazáku, něco ve sklínkách, něco brambor, suché fazole, čočka a hrách, krupky, vločky, trošku rýže, trošku sádlíčka, pár kostek másla. Snažíme se chovat odpovědně, nic více. Maximálně mohu vyjít na zahradu pověsit prádlo, aby rychleji uschlo. Děvčata, kdyby to tak měli všichni jako my tady na blogu u Soně, tak to by bylo dobře. Blbců je v republice stále hodně. Zdraví Iwka

Soňa Malinová řekl(a)...

Katko, tak s tím nákupem nápodobně. Mám sice doma D. a mladšího syna, ale oba jí za dva .Kdybych měla nakoupit jídlo na 14 dní, musela zaplnit tři vozíky:)

Soňa Malinová řekl(a)...

Jinak se přidávám k obdivu ke zdravotníkům, prodavačkám, hasičům , policistům, pečovatelům. Je mi líto všech živnostníků, kteří nesou náklady za zaměstnance, nájmy bez možnosti výdělků.

Anonymní řekl(a)...

Neskutečný obdiv ke zdravotníkům, prodavačkám atd...
Neskutečné prázdno, jak se cítí má 93letá babička v DD, chci ji obejmout, co bude za x dní...
A na tvrdo si myslím, že tak jako nezodpovědná hovada v horách jdou mimo tur.stezky, jiná hovada kvůli selfieksichtu lezou, kam nemají a záchranáři pak riskují své zdraví a životy, aby je zachránili...tak i ta hovada,co cíleně a vědomě jedou na "úžasně prázdné sjezdovky" do rizik.oblasti (a pak se DIVÍ, že po zveřejněných fotkách na ně lidi útočí)...taková tupá odporná deprivovaná hovada by si vše měli hradit S A M I!!!!!!!!!!
Pevné nervy a dobrou náladu,
Magda

Anonymní řekl(a)...

měla...:-)

Anonymní řekl(a)...

sama... (pardon, to je to chardonay:-)