středa 3. května 2017

Klapy klap


Před pár lety jsem si koupila za pár kaček v sekáči dřeváky. Tak dlouho jsem hledala výrobce, až jsem si teď koupila nejen pro sebe, ale taky do E-SHOPU 
Na rozdíl od těch bílých, mají certifikát zdravotní obuvi. Jsou užší, takže je nevláčíte za sebou ani nekrčíte prsty u špičky, aby na noze zůstaly. 
Dřeváky miluju z jednoho prostého důvodu. Kdykoliv si je vezmu, první reakce je, ty jsi nějaká hubená. Minulý týden proběhl Fashion revolution week. Propagace slow fashion. Motivace k pídění se, kdo věci vyrábí.


Kdyby to člověk opravdu a upřímně myslel vážně s tou ekologií a zpomalením výroby , tak si věci kupuje jen v sekáči. Je to nejvíc eko. Žádné jarní, zimní, letní kolekce . Nošení do rozthání. 
Včera jsme se smály, že my tady v Havířově slow fashion jedeme už několik desítek let. Protože při platu 12 tisíc čistého zastáváš slow fashion, i kdyby jsi nechtěl. Tolik bere většina mých kamarádek. Nejsou to prodavačky. Pracují ve firmách, zastávají zodpovědné funkce v advokátních kancelářích , jsou koordinátorky projektů , programují.
Není to zas tak dávno( asi 6 let zpátky), kdy jsem se divila, jak si někdo může dovolit nakoupit oblečení pro své děti v Háemku , když já mám tak leda na ponožky. Na druhou stranu tenhle způsob života naše děti naučil, že ty nejlepší kusy si nakoupí v sekáči. Zůstalo jim to do teď, i když na nákup v obchodech už máme. Někdy vyfotím jejich, i můj šatník, protože to fakt stojí za to.

Bezva článek o sekáči napsala i Janka Grešáková 

A to je už opravdu všechno, co jsem Vám dnes chtěla říct.

7 komentářů:

Jana S. řekl(a)...

Soňo, to jako dřeváky zeštihlují? Jestli jo, tak si je jdu hned koupit!!!!

Soňa Malinová řekl(a)...

Mám v nich děsně dlouhé nohy .Skoro jako modelka, jen je mám trochu křivé, ale to mi neva:)

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, škoda, že nemáte vel. č.36. Hned bych si dřeváky objednala...
Krásné dny!
Romana

Soňa Malinová řekl(a)...

Klidně objednejte i 36. Já nevědla, že máme v CR Popelky:)

Majka řekl(a)...

Moje švagrová je specialistka na hledání v sekáčích. Kolik krásných originálních kousků díky ní vlastním :) Myslím Soňo že ji znáte - Natálie Bernard.

gabriela řekl(a)...

Skoro se děsím, co budeš komentovat u mě, když mi zase chybí ta velikost na opačnou stranu, než popelkám. :-)

http://okurkovysalat.blogspot.cz/ řekl(a)...

Tak místo vaření oběda tady roluji a roluji:). A ztotožňuji se a ztotožňuji:)