středa 24. května 2017

Debordelizace

Vždycky, když si s Marcelou voláme,  máme jedno společné oblíbené téma : debordelizace domu.
Posledně se zmínila o zakladatelce FLYLADY. U nás o  31 malých krocích píše  terapiedomova

Někdo celý život řeší diety, já úklid domu.

Dnes jsem jela v duchu sbohem krámy a i tak jsem z části věděla, že některé věci, které nepotřebuju, zpátky ukládám do skříní. Zjistila jsem, že mám několik beden výtvarných potřeb.
Klidně bych mohla u nás doma otevřít výtvarku.


Jediné, v čem jsem opravdu úspěšná, je třízení šatníku. Už tam skoro nic nemám, jen čtvery džíny a kupu svetrů ze sekáče.
Rychle jsem si uklizenou ložnici vyfotila( na posteli je pár oblečení).

K 31 krokům musím ještě zařadit seznam oprav a restů. Jako třeba přivrtat garnyže na závěsy, ať sousedům nedělám noční kino.
Pověsit grafiku od PAVLY  na hmoždinku.

Mami, dnes bys ze mě měla radost.


7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Ach, ta grafika...
Úklid, ten já miluju, takže stopky nenastavuju. 😉
Hezký večer, Pavla

Veronika Pinďáková řekl(a)...

Díky za skvělý tip... úklid řeším neustále a furt se nemůžu dobrat aspoň trochu uspořádaného domova...je to hrůza...já zas nedávno narazila na blog Zónový úklid, který se mi taky dost líbí...Zdravím, Veronika

Rady Višňová řekl(a)...

Už rok bydlíme v novém bytě a stále nemáme vše vybaleno. Věci, které jsme hned po nastěhování nepotřebovali, přebytky po rekonstrukci atd., jsme dali do pokoje, ze kterého má v budoucnu být dětský pokoj s tím, že to postupně uklidíme... ehm... místo toho, aby tam bordel mizel, narůstá. Už té místnosti říkám bordelárna. Ale některé krabice jsem už zvládla probrat, to jo. Zjistila jsem, že s výtvarnýma potřebami jsem na tom podobně.

Soňa Malinová řekl(a)...

Pavlo, já vlastně uklízím taky ráda, jen v tom minumu času, co mi zbývá, nakonec zvítězí běhání nebo čtení.A grafiky jsou tady http://www.malinadesign.com/eshop/katalog.php?pmi=118

Soňa Malinová řekl(a)...

Veru a Rady, mně se osvědčilo každý den věnovat 15 minut místu, které je skryté. Skříně, komora, šuplíky v kuchyni. Našla jsem dost věcí, o kterých jsem si myslele, že jsou nenávratně pryč.

Alena Vyskočilová řekl(a)...

Už to beriem ako umenie: minimalizovať, nenárokovať si, poznať svoj život a veci ukladať a mať také, že sú doplnkom...a vždy uvažujem nad tým, či sa veci nemajú lepšie ako ja, ak áno, riešim...tiež mi veci skončili na tyči a nárokujem si už len ten beh a les.
Vždy som túžila len po prični v komôrke, teraz ju mám a muž šuplík pod pričňou, ale okienko vedie k susedovi a ten fajčí a dvere komôrky k autistickému synovi a na toaletu...

Pavla řekl(a)...

Obdivuji! Chystám se k tomu už několik let, ale pokaždé narazím na vzpomínky a užitečné předměty (i když třeba ne pro mě), neumím vyhazovat :-( Snad jednou...