S vypětím sil sbaleno. Já ani kamarád K. nejsme typy, co rádi vozí dvoumetrové desky na střeše po D1, Takže velmi adrenalinový plán B, odvézt SYSAL na depo DHL a doufat, že ho do zítra dopraví na místo určení., mě stál poslední zbytek energie. Všechno ostatní je natlačené do krásného auta s vyhřívanými sedačkami.
čtvrtek 30. září 2010
Instalace
S vypětím sil sbaleno. Já ani kamarád K. nejsme typy, co rádi vozí dvoumetrové desky na střeše po D1, Takže velmi adrenalinový plán B, odvézt SYSAL na depo DHL a doufat, že ho do zítra dopraví na místo určení., mě stál poslední zbytek energie. Všechno ostatní je natlačené do krásného auta s vyhřívanými sedačkami.
úterý 28. září 2010
Nábytek Sysal
Přijde mi docela šílené, že ještě před 14 dny jsme s kamarádkou řešily technický výkres sedačky a už ji mám doma hotovou. A to jsem z toho 10 dní čekala na vyjádření firmy, jestli mi ji vůbec vyrobí. Chtělo by to vyrobit sedačku komplet znova, protože až po složení jsme našli drobné nedostatky,ale to už do pátku nestihnu. V pátek vyrážím do Prahy nábytek instalovat. Já snad ani neumím pracovat jinak, než na poslední chvíli.Sedačka je na stejném pricipu jako stolek SYSAL, tedy nešroubuje se, nelepí, jen se jednotlivé díly do sebe zasunují.

Hned jsem si musela do boku zasunout nějaké noviny a do druhého boku by to ještě chtělo zasunout desku na odkládání kávy + postavit lampu.
Děti( hlavně ten starší) docela koukali, že jejich máma vyrábí i sedačky a hned sedačku skákáním otestovaly. Dobrý, drží.
Jsem unavená a to ještě nejsem v Praze.Potřebovala bych teď týden, abych dotáhla nějaké interiéry a místo toho tajtrlíkuju kolem příprav na výstavu.
Jediná záchrana je, že vystavuju zrovna gauč. Prostě budu během celého týdne na gauči ležet , navrhvat nový nábytek a mile se usmívat.
neděle 26. září 2010
čtvrtek 23. září 2010
DEMABY - nábytek designérek z Marianne bydlení
Časopis Marianne bydlení je jediná tiskovina ( nepočítám Lidové noviny) , kterou docela pravidelně kupuju. A není to jenom proto,že designérky jezdí na výstavy do Milána a koukají, co se děje v Evropě,ale hlavně proto, že jsou skutečně tvůrčí. Ne jednou se mi stalo, že vyšla v časopise proměna, která měla shodné prvky s mými proměnami ( a to jsem si tehdy říkala, oni snad čtou můj blog !!!) ,ale daleko větší pravděpodobnost je, že se jim prostě líbí stejné věci . A ještě jednu shodu vidím. Navrhují svůj nábytek a ten prodávají na nově zřízeném e-shopu http://www.demaby.marianne.cz/ Závidím jim fotografa, co jim nábytek krásně nafotí. Já než stihnu něco nafotit, tak už dávno nábytek je u někoho doma:-)))
Do konce září mají na e-shopu zaváděcí ceny.Obchod se časem bude plnit , ale už teď bych si tam vybrala. Kdyby zaváděcí ceny zůstaly cenami napořád, mohla by DEMABY úspěšně konkurovat IKEA.
Do konce září mají na e-shopu zaváděcí ceny.Obchod se časem bude plnit , ale už teď bych si tam vybrala. Kdyby zaváděcí ceny zůstaly cenami napořád, mohla by DEMABY úspěšně konkurovat IKEA.pondělí 20. září 2010
Podložka pod hrnec
V jednom týdnu se rozhodly dva časopisy, že otisknou výrobky z malinadesign. Moderní byt a Bydlení vybrali výrobky PULPO. Když už byli tak akční, přidala jsem od PULPA nové výrobky na svůj e-shop. http://www.malinadesign.com/katalog.php?pmi=83Třeba podložku pod hrnec. Poměr :cena (590,-) , design, kvalita zhotovení , se mi jevilo jako dobré. Ostatně , co pořád vymýšlet za dárky pro naše zhýčkané příbuzné, když už mají téměř všechno .

K veliké škodě ruší věšák ADAM a EVA.
pátek 17. září 2010
čtvrtek 16. září 2010
Aquarelové pastelky
středa 15. září 2010
Stolko sedátka ALICE
Ráno na půdě.V zápalu focení. Dobrý start, ale v jediném okamžiku se všehno změní a vy víte, že design je marnost nad marnost ,že na čem záleží je jen a jen to, aby srdce zůstalo skryté v Bohu, aby Vaše rodina byla šťasná, aby Vaši přátelé byli zdraví. A jestli každé neštěstí mých kamarádek budu takhle prožívat,tak se jednou usoužím k smrti.pondělí 13. září 2010
Šití Marie Mrňávkové
Ať člověk vykročí jakou chce nohou, stejně je na něm ,s jakou ulehá. Ráno jsem vykročila s teplotou, rozvoz dětí a při jednom jsem se zastavila za svým truhláře.Spojuje nás jedna věc a to, že jsme ti dobráci blbí, co se neumí dostatečně finačně docenit, jezdíme v rozvrzaných kárách a stejně zase a znovu ustrneme nad smutným okem zákazníka. A snad asi proto, mi vyrobil sedátka z dubu a né z dubové dýhy,protože s dýhou bych prý na výstavou neměla jezdit. Jsou krásná. Teplota rázem jakoby nebyla. Pak hodinový příjemný konzultační telefon s klientkou, jaká lampa, stůl, obklad....co děti...léto..moře. Do toho brácha.Jaké domy teď staví, půdorysy, co na kterou světovou stranu bude stát...kde byl na kole...jaké krásné výhledy.
No a pak jeden nepříjemný obchodní partner , pár vyměněných mejlů a rázem si připadám , jako bych vykročila dvěma levýma. Za poslední rok pozorování : muži jsou neurotičtí, přepracovaní, nepříjemní. Ženy jsou taky přepracované,ale tak nějak je jim jasné, že obchod je až na druhém, třetí, nebo čvrtém místě. Zasmějou se, řeknou nevadí,nějak to zařídíme, není problém.Řeknou hezké slovo, poděkují.Ááá,už slyším slova nevole,že to tak není. A možná není, jen se to kolem mne tak nějak semlelo.neděle 12. září 2010
Výtvarka pro děti
Jediné moje štěstí je, že tatínek je od toho,aby hrál s dětmi společenské hry, a maminka je od toho, aby s dětmi dělala výtvarku. V sobotu skoro na celém území ČR bylo slunečno.U nás pršelo = ,,Mami, co budeme dělat ?"
Vzpomněla jsem si na workshop Kateřiny Benešové : Vosková batika na papíře.To máte tak.Nakreslíte si obrázek co nejsvětlejšími mastnými pastely.(žlutá, bílá, růžová nebo bleděmodrá)Tmavou použijte jen na kontury. Pak jej zmuchláte. Pak narovnáte a přetřete anilinkami .Zákonitě na mastné pastely se anilinky nechytají a vpouští se jen do zlomů papíru.David zatřel černou a zelenou.sobota 11. září 2010
TENDENCE 2010
Tak krkolomnou akci už jsem dlouho nezažila . Nejdřív poslat stůl a lampu po kamarádovi ( www.chronoshop.cz ) do Prahy.Z Prahy do Uh. Z Uh do Holešovic. Eva B, pověřená osoba na instalaci mě trochu zdrbla, že jsem mohla aspoň materiál zalaminovat, prostě , že je to hala bala.Takže depka, ale né zas tak velká, protože když člověk musí řešit děti, školu, prádlo, obaly na sešity , interiéry, keramické trhy,tak na depku zas tak není moc prostor.
Konečně mi truhlářská firma odklepla výrobu sedačky ke stolku SYSAL. Chyběla jim jedna fréza a než by dorazila z Německa,tak by bylo po DESIGN BLOKU.Takže hezky růčo dofrézovat. Těším se jak na Vánoce. Nebo ještě víc. Druhé ,,Vánoce" zažiju u výroby nerezového stolu. Mít blízko Ostravské huťě může mít i své výhody.
Berounské trhy a Kunštácké

Jsem jaksi zapomněla v tom frmolu avizovat, že jsou tento víkend Berounské trhy. Letos jsem vyslala jen mého muže. Byla jsem tak pyšná na to, jak jsem všechno sbalila, instrukce, štítky, faktury......jen jsem zapomněla sbalit bambusová ucha na konvice.Tak to je dost blbý. Přibalila jsem ještě 5 konvic z kolekce Flower. Tím pádem, šťastných prvních 5, kteří přijdou.Už nikdy dohromady TENDENCE a BEROUN.
Příští víkend jedu s kamarádkou Silvou na Kunštácké keramické trhy 18,9,-19,9.
Každý rok to pro Silvu bylo zpestření, ale letos toho zpěstření má až až. Nastoupila po 12 letech mateřské do advokátní kanceláře.Tomu říkám kariérní postup hned od začátku. Ještě úplně nevíme, kde budeme spát, ale těšíme se na Vás , na kulturu, na trdelníky, medovinu, levanduli...
pátek 10. září 2010
Každý člen rodiny si pozná svou židli.
( bílá průhledná židle TON 2400,-)
V nejedné domácnosti se ještě najde židle od TONu. Nejlepší čas židle oprášit , natřít a nebo znovu koupit za 800,-kč .
http://www.ton.cz/
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)











