sobota 25. května 2024

51

 Mám pocit, jako bych slavila znovu kulatiny. Samé veledary. 

Poslední dva týdny mě zas úporně bolela hlava a půlka obličeje, takže to bylo spíš přežívání na analgetikách, ale už se to zas lepší. Pokaždé se to zhorší po fyzické námaze. Jsem odsouzena k ležení na gauči:)

Díky novému plotu  chodím skoro každý den na zahradu a něco tam šotkuju. Zasadila jsem  hlízy z Louky květ . Začala jsem brousit železný plot a hned jak bude lepší počasí, natřu. Mě to tak baví!

Máme nainstalovaný bezpečnostní systém do domu napojený na agenturu. Rozhodně klidnější spaní. Nemůžu to tady rozepisovat, ale opatření jsou adekvátní k tomu, co se tady děje.

.....

Dlouho jsem chtěla koupit nový koberec do obývacího pokoje. Z vlny nebo bavlny. Projela jsem všechny možné e-shopy. Nakonec jsme koupili v IKEA. Mám ráda náš obývací pokoj, ale chtělo to něco výraznějšího. Ovšem ne zas moc.  Červené olemování hezky navazuje na  židli od VITRY. 

Podlaha má po 17 letech dost. Tak snad příští rok.

...


To je taková radost najít zámečníka, který má vystudovanou strojní průmyslovku, je chytrý, pracovitý a milý. Seznámil mě s ním  truhlář David, s kterým spolupracuju už 16 let. Když už se rozhodnu pro klienty realizovat návrh, potřebuju kolem sebe lidi, kteří jsou nejen šikovní, ale i lidsky mi blízcí.


fotky z montážeJiná firma nacenila schodiště o 100 tisíc víc. Můj záchvat šetřivosti se vyplatil.
Takhle. Jsou věci, kde se snažím klienty přesvědčit do investice. A to jsou podlahy, dveře. Na hezké podlaze i gauč z IKEA vypadá skvěle.

....

V úterý v galerii točila Česká televize. Monika krásně mluvila. Až to odvysílají, dám link.


Sobota.  
Vidím to na intenzivní hledání a nákup dekorací na  focení pro Technistone. V neděli půjdeme vyjídat rodiče od D.5 komentářů:

Eva řekl(a)...

Dobrý de Soňo, všechno nejlepší k narozeninám a hodně zdraví! Dneska super příspěvek :-), fotky z interiéru.

Zelené eso řekl(a)...

Dobrý den, krásné narozeniny a mrzí mě to peklo od sousedů.M.

Soňa Malinová řekl(a)...

Moc díky!

Matilda řekl(a)...

Všechno nejlepší k narozeninám. Při naší stavbě jsme taky nešetřili na materiálech, okna jsou modřínová, podlaha marmoleum, lepší zateplení střechy atd. Mám zásadu, že ty věci, které se nemůžou vyměnit z rozmaru, je potřeba mít kvalitní od začátku. Stavěli jsme svépomocí a měli štěstí na řemeslníky. Obklady a dlažby nám dělal jeden pán z vesnice těsně před důchodem, měla by ste vidět ty kamenické rohy a jak mu lícuje spára na dlažbě se spárou na obkladu a jak dokázal ještě sladit všechny rozměry, aby to dobře vypadalo. Radost pohledět.
S těmi sousedy mě to mrzí, nechápu, že někdo má potřebu vyhrocovat spor, když se jedná o blbost.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, koberec super a zelené křeslo je luxusní...trochu závist :o)))

A vše nej k narozeninám.

Martina