úterý 19. prosince 2023

Nový pořad Českého rozhlasu ,,Odpustit?"

TADY na téma Vánoce a setkání s lidmi, se kterými moc nechcete být. Taky, že k odpuštění můžete dojít i přesto, že se vám nedostane omluvy. Psycholog Jan Skřivánek vysvětluje jak k tomu dojít. Pořad se v každém díle zaměřuje na jiné téma odpuštění. 


My už nazdobeno. 
....
Víte jak se před Vánocemi vybízí, že jde hlavně o tu pohodu a ne o úklid, tak já mám úklid v tomto období jako pohodu.
Ne že bych šůrovala domácnost, ale věnuju se restům, na které nemám čas ( možná spíš chuť) celý rok. Někdy i desetiletí. 

Patnáct let plastová schránka bez jmenovky, která má víko tak ohnuté, že nejde skoro otevřít, musela každého pošťáka uvádět do nepříčetnosti. Někteří to i vzdali .

Kovovou jsem koupila v bazaru za 150,- ( nová stojí kolem osmi stovek). Česká pošta bude zírat.
Ještě musím přidat firmu Dantyre, ale ta mi neladí do dominového efektu. 
Livečka / Livečková / Malinová / Malina

Vánoční svátky pro mě znamenají 14 dnů netočení na kruhu. Přelákla jsem si svoje ohoblované nehty. Připadám si jako dáma.


Sjela jsem všechen náš vintage bazarový nábytek voskem. Velká předvánoční akce byla výměna okapu. Po sněhové kalamitě nám opět začalo zatékat mezi zateplení a fasádu. Bylo jen otázkou času, kdy mokrá stěna zplesniví a zásuvky začnou probíjet.
Ještě ten den se na tu katastrofu přijel podívat můj bývalý klient (skvělý klempíř ). V tom mrazu postavili lešení, celý roh oplechovali a svedli do nového okapu odsazeného od fasády.
Mít spokojené klienty se hodí. Rádi přijdou pomoct.Poslední dobou  sleduju na instagramu. 
Jednoduché rady, jak svoji domáctnost pročistit od zbytečností. Jak mě většina eko, bio profilů nebaví, tak tento je zábavný a realistický.7 komentářů:

Eva řekl(a)...

Krásná poštovní schránka...jenom já bych volila asi jiné pořadí jmen na štítku...z psychologického hlediska vůči Vašemu synovi...jinak úžasné!
Eva

Lali řekl(a)...

Syn je prece dospely a je fajn, kdyz deti uz nejsou stredem vesmiru..na tohle obdobi se s manzelem taky tesime:D

Anonymní řekl(a)...

Asi máte pravdu, omlouvám se za unáhledný komentář. Jen jsem si vzpomněla na moje mládí...
Přeji krásné svátky!
Eva

Soňa Malinová řekl(a)...

My ho brzy škrtneme:) Syn se bude stěhovat do podnájmu. Smutno nám bude, ale chápeme, že už se chce trhnout.

Padesátka řekl(a)...

Stromek máte moc hezký, letos jsem si konečně vybrala sama, po tom loňském koštěti, které přivezl Prvorozený, a z kterého měli srandu i rodiče Naděnky až v Táboře.
A taky se chystám mezi svátky na úklid, který zanedbávám. Letos mám úplný vánoční prázdniny.

Ivana H. řekl(a)...

Dobrý den, moc ráda čtu vás blog a odkaz na pocast o odpouštění byl pro mě inspirujici- díky za sdílení a přeju vam hezké svátky a hodně zdraví a kreativní energie do nového roku! Díky, ze stále píšete blog, chodím sem moc ráda. Ivana Hokešová

Soňa Malinová řekl(a)...

Moc děkuji,Ivano, za povzbuzení. Taky přeji krásné svátky.