neděle 16. července 2023

Kemp Sojka a Poludnica

 

V pátek odpoledne přesun do camp sojka .

Z kempu jsme nadšení. Krásná restaurace se švédskými stoly. Wellness, bazény, sauny. Nic z toho jsme nevyužili, ale dobré vědět, až se tam vydáme na podzim. V kempu  všeho všudy tři stany. Dva němečtí motorkáři, dva cyklisté ( taky cizinci) a my.  Kousek od kempu  obrovská přehrada. Pokud máte natrénováno, můžete si každý den vyjít jednu horu v okolí.

Nám stačila jedna a i tak dnes nemůžu chodit ze schodů.

Až v kempu jsem zjistila, že Poludnica nemá nahoře žádnou restauraci. ( D. mi to chytře zatajil, protože ví, jak se ráda na vrcholu odměňuju pivem a tím pádem, bych nikam nešla)

Druhé překvapení bylo nastoupaných 900 metrů na pěti kilometrech. 

A za třetí . Meteorologové se sekli přesně o deset stupňů. Jsem si říkala. Ok . Prudkej kopec, ale krásných 20 stupňů. To pude. Tak 30. 

Potkali jsme maximálně deset lidí. Z toho dva to hned na úvodu vzdali a vraceli se. Doporučuju si vzít hodně vody. My měli 6 litrů  a i tak jsme ještě doplňovali u pramene, který je ale trochu bokem. Nakonec i absence piva byla dobrá volba, protože sestup byl ještě náročnější než výšlap. Lehce mě bodalo v pochroumaném koleni. 
sprchy, kuchyň

kemp s přípojkami na elektřinu
ideální pro karavany
v dálce naše červené auto


restaurace


Tak mi říká jen D. 
Má vyryto i na snubním prstenu.
směr k recepci


Večerní obhlídka kempu v teplákách s kabelkou KUKU od OnaOna.  Nosím ji teď všude.Výhledy překrásné. Do vrcholového deníku jsem si postěžovala, že jsem málem vypustila duši. Ale stálo to za to.


4 komentáře:

tualkraplak řekl(a)...

Nádherný výhledy!
Proč sojka? To se pak musí spinkat!

Soňa Malinová řekl(a)...

Já ani nevím jak to vzniklo. Mně to už ani nepřijde divné, jen když jsme na veřejnosti, tak mi to dojde.

Anonymní řekl(a)...

Moc děkuju za tip na kemp!Martina

PiPi řekl(a)...

Ted mi to doslo...Vy ste byli na Liptove....kousek ode mne...a ja mela jachtarske zavody na Liptovskej Mare.Takovy kousicek a mohla jsem Vas potkat nazivo.No tak nekdy priste...Pavla