sobota 17. října 2020

Pan Václav Cílek by ze mě měl radost.

 Dnes  říkal v televizi, že ideální pro psychického zdraví je kombinace lenošení a mírného pohybu. Za těch deset let co ho sleduji, přešel od katastrofických scénářů k mírnému optimismu a musím říct, že dnes mi mluvil z duše. 

Sobotu jsem začala pohybem ( úklid ) a pak už jsem jen lenošila. Kromě jiného jsem si pustila dokument o ostravské vile od  Čestmíra a Lubomíra Šlapety.( netuším jak se to skloňuje )  Vila byla zapsána jako třetí vila v České republice coby  národní památka hned po vile Tugendhat a Müllerově vile. ( děkuji za odkaz, Štěpáne, posílám dál)  Koho zajímají krásné funkcionalistické vily a osudy s nimi spojené, tak TADY  

V dokumentu se mihnul historik Martin Strakoš. A to máte hned další hodinu ,,zabitou" . Kdo je Martin Strakoš?  Co je to za spolek, kterého je součástí. Jééé to je zajímavý název spolku. ( Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu  ) Aha. Oni vydávají buletiny. To si přečtu. Čtu....a je večer.

Rozhodně taky stojí  za vidění dokument o arch. Ladislavu Lábusovi .  Námět a dramaturgie Kamila Teslíková (ta co vymyslela Bydlení je hra ), produkční zlatá Martička. Holky, mně se po vás stýská.  

Tady se to už rýsuje. Křesílka zrepasovaná. Koberec nakonec vezmeme o trochu větší, ale jinak barevně i stylově  nám  ladí. Nohy od gauče vyměníme za dřevěné. 


Děkujeme za všechny náměty na jména. Některá hodně pobavila. Jste v tom velmi kreativní:)

5 komentářů:

kytka řekl(a)...

..kocka je zrcatko... mame radi kocky.
vila je paradni pred lety jsem ji videla.
kresla jsou skvela. Jsem rada, ze repasujeme.
at se dari
M

Anonymní řekl(a)...

Myslím, že se do Vašeho života kočka svým naturelem hezky hodí. Sama jsem kočkomil a momentálně u jedné bydlím. :). Však poznáte, jak to mezi kočkama a lidmi chodí, ha ha. Dokument o arch Lábusovi skvělý, skvělý ! A Kamila ??? no kde je?? Její pořady mám moc ráda a ji taky. Vtiskne své práci lidství, možná spíš člověčinu. Hezkou neděli. Lenky z Ovy

Anonymní řekl(a)...

Soni, dík za odkaz na dílo pánů Šlapetů, krásný film i dům...a dobří lidé v něm
a krásná a užitečná je i Vaše práce, pohovka+koberec+křesla+parkety=nádhera
hezký podzim vinšuju jarka

Soňa Malinová řekl(a)...

Já asi kočkomil nejsem. První dny jsem byla úplně rozhozená, jak mám ráda samotu a klid a najednou takový poděs. ( během týdne padly kytky i koberec) . Ale s každým týdnem je to lepší a lepší. Dřív vydržela venku jen pět minut a rychle zpátky a teď i půl hodiny. Kdo ví, co se jí venku dělo, než jsme jí našli.

Štěpán Duháň řekl(a)...

Soňo, to já naopak děkuji Vám, za nekonečnou inspiraci a Vaši skvělou energii. Krásný den.

Štěpán