pátek 3. května 2019

Jsem se trochu přecenila

S keramikou se to má tak, že mi po zavření e-shopu začaly chodit všemi jinými kanály prosby o výrobu . Chvíli jsem zvládala objednávky registrovat, ale teď už v tom mám takový bordel, že jsem radši keramiku dala zpátky na e-shop.
Aspoň do doby, než si budu jistá něčím novým.

Loni měla velký úspěch akce ke konci školního roku ,,dárek pro paňučitelku" / dárkové balení zdarma. Až mi bylo líto, že se na všechny paní učitelky nedostalo. Takže pokud děláte věci s předstihem a na jistotu, tak si  dárky můžete objednat  v sekci doplňky. Krabičky jsou letos jen režné. Ještě tam nemám krokus svíčku a krokus espresso. Dodám.

S každým výpalem dávám do pece nové vzorky hlíny a glazur. Po měsíci hokus pokus nejsem o moc chytřejší, ale hrozně mě to baví.
Po dlouhé době jsem vděčná za všechny vědomosti, co mi nahustili na keramické škole. Největší překvapení bylo točení z porcelánu. Pokud někdo točí větší věci než hrnek, tak je buď génius nebo to odlévá do formy. Ale řekla bych, že spíš to druhé. Točí se z toho jako z bahna. Moc kaolínu , minimum ostřiva. Pár hrnků mám. Až to bude stát za fotku, ukážu.

Další zážitek byla hlína, u které jsem si spletla velikost zrna ostřiva. Po prvním hrnku jsem měla pocit, že mi ruce shoří. Horší než brusný papír.

A tak si tady kutím.Tady to šlape. Všichni dělají co mají. Když neví, zavolají. 
Martin - vodař, plynař, zedník, obkladač , montážník linky v jedné osobě. A taky manžel mojí kamarádky Gabky ( co má ovce a kozy) a otec čtyř dětí. Před dvaceti lety jsem jim zpívala na svatbě. ( hrozný omyl) . Některá přátelství jsou na furt.

4 komentáře:

Petra řekl(a)...

Soňo, vy plánujete ukončit výrobu keramiky?? Mám si objednat do zásoby?

Soňa Malinová řekl(a)...

Plánuju časem změnit design. Ale nejdřív na podzim.

Anonymní řekl(a)...

Neeeeeeee

steve řekl(a)...


ارخص شركة نقل عفش بالدمام شركة نقل عفش بالدمام
شركة تنظيف منازل بجدة بالبخار شركة تنظيف منازل بجدة


شركة غسيل خزانات بالمدينة المنورة شركة غسيل خزانات بالمدينة المنورة
افضل شركة تنظيف منازل بالمدينة المنورة شركة تنظيف بيوت بالمدينة المنورة