čtvrtek 6. června 2024

Doba složitá

...tak se jmenuje  pořad na Vltavě . Dnešní svět očima filozofie. Velmi jednoduše diskutované složité věci. 

Za mě nejlepší díl na téma Za čím jít . Příští týden bude téma Zbyla nám tvořivost?

Za čím jít? Podle čeho se lidé orientují, když chtějí prožít dobrý život? Může se současná seberozvojová literatura minout cílem a spíše než k seberozvoji přispět k vyčerpání? O tom debatují v šesté epizodě filozofického podcastu Doba složitá Alice Koubová, Tomáš Koblížek a Anna Beata Háblová.

O víkendu jsme koukali na seriál RÉDL . Skvěle natočené, ale pro slabší povahy, jako jsem já, nedoporučuju. Z poloviny jsem byla otočená zády k obrazovce.

....

Dostala jsem nabídku zaměstnání. Jako opravdického zaměstnání. Dovolená, nemocenská, dva měsíce prázdnin. Učit na střední škole design.

Svoji práci bych neměnila ani za nic, ale potěšilo to. Domluvili jsme se na externí spolupráci. 

Večer na józe. Poprvé  jsem cítila, jak mi tělo dovolí udělat cokoliv. Po osmi měsících cvičení.

....

Minulý týden za mnou přijela z Brna Lenka Pelc . Nejsem jediná v ČR ( a hlavně blázen), kterého bolí po covidu kořen nosu. Probraly jsme design, krášlení a tipy, jak se dostat zpátky do formy. Na oběd a ještě k nám domů. Ukázala mi, co všechno mámena zahradě prořezat a jak.


....

Dva týdny jsem se radovala z výhonků zasazených hlíz ( Dahlia) , než začala invaze slimáků. Ty svině výhonky  vyžraly až do hlíny. Myslíte, že ještě z toho něco vyroste?

...


Miluju, když mi klienti posílají fotky z postupu prací . (Je to ten bílý dům s červenou střechou, který jsme nedávno dávala na blog. ).

Cihly se dají očistit buď ručně nebo vodní tryskou, pískováním , vysokým tlakem. 

5 komentářů:

Jana řekl(a)...

Jiřiny vytáhnout ze země a zasadit do velkých květináčů (příp. kyblu, beden, hrnců, co je po ruce, ale chce to děravé dno nebo dolů hrst šutrů, ať se nepřemokří) a nechat někde pod dohledem (na terase), než se zventí. Ony pořád rostou, ale ty mrchy slimáčí nové lístky hned sežerou. A stačí jeden slimák! Když kytky vyrostou tak na 15-20 cm, v tomhle počasí to zvládnou klidně za dva týdny, můžou do země, starší listy už slimaci nesežerou. Bojuju s tím každý rok, ale ještě od července umí vyrůst a rozkvést, tak hodně zdaru!

Kamča řekl(a)...

Díky za tip na poslech. Já jsem teď u 11 dílu poslechu Severky od Niny Špitálnikové. A teď koukám, že dali na Vltavě Zámek od Kafky, tož zkusím :)

Olga řekl(a)...

Takto vyžrané jiřiny většinou brzy obrazí. Obsypu je (přiměřeně) Feramolem. Teď nově zkouším rozdrcené vaječné skořápky v kombinaci s granulemi. Naši slimáci žerou jiřiny pořád, klidně se usadí na květu, takže hlídám stále.
O.

Soňa Malinová řekl(a)...

Jsem vůbec netušila, jak je pěstování kytek složité. Mám je všechny v květináči, takže je různě přesunuju. Část jsem dala domů na parapety, než vyrostou do nějaké rozumné délky.

Soňa Malinová řekl(a)...

Děkuji tip na Kafku. Od něho jsem nic nečetla. Ostuda.