úterý 1. listopadu 2022

Zimní čas..

...nesnáším!

Vylazuju krbem, svíčkami, filmy. 

Do Vánoc to ještě jde, protože práce jak na kostele a do toho těšení se na Štědrý den.  Pak by správně měla zafungovat radost ze zimního slunovratu, ale stejně se to do března vleče. Jak je asi lidem, co doma nemají spřízněnou duši...

Tak pár tipů, jak se trochu rozptýlit. Pondělky s Případy 1.oddělení jsou bezkonkurenční. To je prostě jedna scenáristická, režijní, herecká báseň.

Tady odkaz na všechny tři řady. Do jara máte co dělat.

Komentované prohlídky, vernisáže  a workshopy v galeriích. V létě na to nemáme čas, ale v zimě jako když najdeš. Znovu srdečně zvu každého/ každou na sobotní pletení , i když se nakonec rozhodnete jen pít čaj a jíst můj štrůdl. Třeba Vás to k něčemu inspiruje.

Zítra v Domě umění v Ostravě je komentovaná prohlídka.  Není to úplně místo na seznamování, ale zas lepší než sedět doma. Projeďte si místní galerie, budete překvapení, co všechno se v nich děje.

Zima a tma je ideální na kurzy. Já se na jeden přihlásila. Bohužel volný termín je až na jaře, ale už teď se těším. 

To nejlepší na konec. Být dobrovolníkem.  Přináší to do života spoustu radosti, setkání s novými lidmi, vnitřní uspokojení.  Vím o čem mluvím. Sedm let jsem vedla rodinné centrum ( souběžně s mojí prací)  a i když jsem si říkala, že si dám pár let voraz, rok na to jsem otevřela galerii. Ke mně se připojily čtyři dobrovolnice. Na hlídání galerie, tvorbu plakátů a kurátorství. Bez nich si to dost dobře neumím představit.

 Na portále dobrovolnik.cz jsou možnosti dobrovolnictví ve všech možných oborech. Práce se zvířaty, životní prostředí, kultura, benefiční akce...

A ještě něco. Kromě toho, že to jsou bohulibé činnosti, bude váš život zajímavější nejen pro vás, ale i pro vaše okolí. 9 komentářů:

Matilda řekl(a)...

Pro mě je zimní čas obdobím temna, obzvlášť v prosinci. Ale letos v novém domě je šance, že si to vylepším dekoracema a svíčkama. Všeho však s mírou.
Případy 1. oddělení jsem viděla asi 2x komplet + Devadesátky k tomu (co bylo před případama 1. oddělení). Škoda, že tohle je poslední řada, chystám se koupit si knížku Josefa Mareše, z jehož zkušeností tento seriál vychází. Nevím, jestli vydržím ji nečíst až do vánoc.

IK řekl(a)...

Pro zelene zavislaky = zahradniky bych jeste doplnila
1. Cemerice a viliny kvetou v zimne! A vilin nadherne voni! Pro me neuveritelna vzpruha!
2. Substitucni program v podobe poradu “garden rescue”
3. Nebojte se zavrit oci a snit! Jak bude hrat slunce, jak na jare voni hlina, jak zpivaji ptaci …

4. Antidepresiva nejsou ostuda! Neni Vam dobre? Nemuzete si pomoci? Obcas trocha chemicke pomoci neuskodi! Klidne i od praktika!

Soni, dekuju za vyborne podnety!

Soňa Malinová řekl(a)...

Já taky děkuji za tipy.

Anonymní řekl(a)...

Zima je pro mne obdobím těšení na jaro. Nelyžuji, nebruslím... A obdivuji, co všechno stíháte.

Anonymní řekl(a)...

A krmítko a pozorovat! :-) Začít už v listopadu, ať si ptáčci zvyknou.

Lea

Anonymní řekl(a)...

Zimný čas je správny čas ;-)
Ja neznášam práve ten umelý letný!
V lete ukrutne trpím, au...
No jo, každý z nás je iný :-)
Monika

Anonymní řekl(a)...

Jěště k těm tipům na tv...právě běží na ct art seriál Naši kluci....a na i vysílání je
stále k vidění seriál Případ ponorka....obojí dle skutečnosti a k fakt pecka. Martina

Soňa Malinová řekl(a)...

Teda. To jsou tipy!

Veronika Kvíčalová řekl(a)...

Děkuju za tipy. Za sebe mohu doporučit film Záchrana 2021 a Třináct životů 2022. Obojí se týká stejné události, první dokument a druhé hraný film. Doporučuju ke shlédnutí obojí.