pátek 29. dubna 2022

To je tak hezký pocit...

...každý den se těšit na práci. Navrhování se prostě neomrzí.  I po těch letech se mi stává, že se ztrácím v čase. 

Dnes focení moodboardů pro Technistone. 














...

Včera jsme slavili Davidovy narozeniny . Grilování na terase. Přišla i Davidova holka. Říkáme jí paní Columbová. Za celé dva roky jsme ji viděli třikrát. 



Dárky od Dana - švýcarský nůž a kniha Umění války .




Proslulé pojednání mistra Suna o válečném umění se těší neutuchajícímu zájmu čtenářů i po více než dva a půl tisíci let, které uplynuly od jeho napsání. V čem spočívá jeho obliba? Paradoxně nikoliv v jeho válečnických aspektech, nýbrž v inspirativní síle pro taktické jednání s lidmi. Jeho myšlenky ocení každý člověk, neboť taktika je nutná v manželství, partnerství a vlastně ve všech vztazích, v nichž nechceme jen stále ustupovat nebo se podřizovat záměrům druhých. Stejně tak moudrost mistra Suna osloví manažery, pro které je vedení a motivování lidí i boj s konkurencí podstatnou náplní práce. Mistr Sun učí člověka důkladně zhodnotit situaci i naděje na prosazení vlastních záměrů. Základem válečného umění totiž není demonstrace síly, ale předvídavost, schopnost odhadnout protivníka a prosadit se vůči němu bez zbytečného prolévání krve a ztrát. Záměrem tohoto vydání bylo poskytnout čtenáři co nejpřístupnější text, v němž by se nemusel nořit do tajů a odlišností čínského vyjadřování. Proto je základem našeho vydání anglický překlad Lionela Gilese z roku 1910, který díky rozsáhlým komentářům umožnil jednotlivé myšlenky vyjádřit maximálně srozumitelně.

 







Borek koupil Davidovi kuchyňský nůž do nové domácnosti.




2 komentáře:

Jana řekl(a)...

Všechno nejlepší, když jsem začínala číst blog, byl David na základce a mí kluci byli batolata, tak tady ty články beru jako svoji budoucí vizi - u nás aktuálně bojujeme s pubertou a někdy je to výživné. Mám naději, že to přežijeme ve zdraví. A dort vypadá moc dobře, je to pavlova, že?

Soňa Malinová řekl(a)...

Přežijete:) A budete si to užívat. Velká změna je v tom, že se můžu s nimi bavit o politice, cestování, filmech a je to vzájemně obohacující.
Dort je pavlova, ale trochu upravený. Do bílku s cukrem jsou zamíchané namleté lískové ořechy. Každý korpus je potřený čokoládou. Příště ještě dám doprostřed jednu vrstvu ovoce. Náplň je šlehačka s mascarpone.
Těší mě, že už tak dlouho čtete můj blog.