úterý 23. června 2020

Vzdát se svého jistého...

...když vám něco funguje, těžké  těžké. A to i když už roky cítíte, že se chcete posunout někam jinam.
Spousta lidí mi řeklo, že dělám velkou chybu, když končím s kolekcí krokusů. Navíc tolik hezkých vzkazů a mejlů, jak z nich rádi pijete...
Finanční jistota na splácení hypotéky taky není k zahození.

Ale až ve chvíli, kdy se člověk něčeho plně vzdá, může zakusit intenzivní radost z něčeho nového.

Najednou to všechno do sebe zapadá. Keramika, textil, interiéry. Dokonce vím, kam chci směřovat. Já, která běžně nedohlédne dále než na konec týdne!S novou kolekcí se mi ozývají firmy, restaurace. Naposledy  MYLO  ohledně výroby mýdlenek. 
I já si od nich nakoupila. 
V dárkovém balení mýdlenky a mýdla u mě   TADY 

Ti co smutní po krokusech nebo potřebují dárek pro paní učitelku, mám ještě pár hrnků krokusových na e-shopu. Prostě do konce roku dárkové balení  zdarma na všechny kolekce.....

Z čeho jsem opravdu vykulená, že balík do Norska se zmiňovanou objednávkou opravdu došel a za celkem přijatelnou cenu. Europošta úplně nejlevnější ze všech společností. ,,Společnost " je silné slovo. Vlastní ji kluk max do třiceti let z Vansdorfu ( prolustrováno na FB), který využívá jiné přepravní společnosti. Čím to, že u GLS stojí balík několik tisíc  a když to objednám přes Europoštu ( ale přijede GLS) tak jen 900,-, to mi nejde na rozum. 
Jediné mínus, že se do společnosti nedovoláte, musíte si tedy poradit s formulářem sami.

Tolik ze světa businessu. 


7 komentářů:

evulekotule řekl(a)...

Soňo, krokusy jsou krásné, ale tenhle styl se mi k Vám hodí víc. Objednávky do restaurací a jiných podniků hypotéku určitě splatí spolehlivě.

Soňa Malinová řekl(a)...

Taky mi přijde, že jsem to víc já.

Petula řekl(a)...

Soňo, i když z hrnečků s vytlačenou kytičkou pijeme moc rádi, vaše nová "kolekce/styl" se mi líbí moc. Asi jsem do tohoto stylu dozrála. Až se nám rozbijí ty bílé, určitě objednám u vás (i s mýdlenkou ať to máme komplet). Změna je potřeba, sama jsem to teď poznala (po 10ti letech odcházím do jiné práce a i když si s platem spíše pohorším, cítím, že je to správná cesta). Moc Vám držím pěsti.

Anonymní řekl(a)...

Soňo, také chválím novou kolekci. Je tedy pravda, že jsem lehce zasmutnila - muž mi chtěl před lety ulahodit a ohřát mi čaj a postavil krokusovou konvici od Vás přímo na kamna...no, dno odpadlo téměř s chirurgickou přesností. Od té doby slibuje, že u Vás příležitostně objedná novou, takže mám asi už smůlu. Aspoň si budu dávat lepší pozor na krokusové misky, talíře, mléčenku, cukřenku a svícínek - ten mám za extra vzácnost, protože jsem ho podědila po spolubydlící dávno předtím, než jsem Vás objevila, a až po dlouhé době jsem si ho dala dohromady s Vaší keramikou, protože ke koupi tehdy už na e-shopu nebyl.
Ať se (s)nově daří!
PS: Z konvičky bez dna jsem udělala vázu - strčím dovnitř úzkou sklenici s kytkou a hotovo :-).
Lea

Soňa Malinová řekl(a)...

Petule, přeju, ať se máte v nové práci moc hezky!

Soňa Malinová řekl(a)...

Leo, vaše ,,váza" z konvičky bez dna mě pobavila:)

Pondělí řekl(a)...

Soňo, máme Tvoje krokusy, máme Tvoje pomněnky, máme Tvoji vytlačovanou bílou keramiku a máme to všechno rádi. Ale naprosto tu potřebu posunout se dál chápu! Nová kolekce je skvělá. Z nových hrnků se pije náramně dobře a mají současný šmrnc. I když v práci mám na kafe už x let Tvůj velký pomněnkový hrnek, ťukla jsem s ním o umyvadlo a má velkou prasklinu, která ale naštěstí neteče - a doufám, že mi ještě nějakou dobu vydrží, protože jsem s ním prostě srostlá... :-)
Zdravím. Kl.