pátek 19. července 2019

Budapešť

Do teď jsem nepochopila, jak jsme se do Budapešti dostaly. Chvílemi jsme jely skoro lesními pěšinami, ale vždycky jsem se nějak vymotaly. Silva odřídila cestu tam i zpět, včetně kličkování centrem města.


Apartmán  malý, útulný a hlavně na ideálním místě. 
Dvorek s pavlačemi byl kouzelný. Oba večery jsme strávily venku před apartmánem.


zelené dveře a okno je náš apartmánsešly se tady taštičky od Janky Grešákové 


Základ příjemného pobytu je, když se sejdou lidi se stejnými prioritami. Nikam se neštvat, láska k dobrému jídlu a  vínu.
Večer jsme se vydaly na přes most na jejich ,, Střelecký ostrov".

První dojem z Budapešti byl trochu zklamání. Ulice plná klasických restaurací s komerčním venkovním nábytkem , deštníky ...nic z toho, co měsíce sleduju na instagramu a u blogerek.
Hustota lidí se na ostrově naštěstí  zředila. Hezké místo na pikniky a sport ( běh ) .

Druhý den nabral grády tím správným směrem....tedy směr židovská čtvrť.
Spoustu malých vintage obchůdků, zajímavých kaváren, obchody s dekoracemi. Hanele má výbornou orientaci a  postřeh na hezké obchody. Prolezly jsme kde co.Brunch v MAZEL TOV . Ukrutně dobré. Pro velký úspěch jsme zopakovaly i druhý den. Čekáte, že ve vyhlášené restauraci zaplatíte majlant a ono ne.


Poprvé v životě jsem jedla uzeného lososa , batát a falafel. ( ano, tak zkušená kuchařka jsem.... ale mám snahu to zvrátit)

 Mazel TovKoupila jsem si velký dřevěný prsten. S holkami jsem byla odvážnější i v oblékání. Overal ze sekáče měl premiéru.


                             Ráno při kávě  téma líčení, večer téma vztahy. Moc si toho nepamatuji, ale myslím, že jsem nažvanila spoustu blbostí.

Pokračování příště.


6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Soni škoda, že jste toho nenapsala více. Tak trošku a tiše závidím. Budapešťi se říkalo malá Paříž. Když jsem tam byla poprvé, okouzlila mne. Malé penzionky, dvorky, malé obchůdky, malinkaté kavárničky... Vždy se mi líbila více než Praha. Jen ta jazyková bariéra! Každé to město má své kouzlo, jen to velké množství lidí bych potřebovala vystěhovat v době, kdy tam jsem. Zdraví Iwka

Soňa Malinová řekl(a)...

Určitě napíšu. Mám spoustu fotek a dojmů.

Anonymní řekl(a)...

Teda do Budapeště po skoro lesních cestách..., to se asi nestane každému :-).
Hana M.

Unknown řekl(a)...

Byla jsem před lety, jenom na otočku a byla jsem unešená. Ráda bych se znovu vydala,.. zatím nám to časově moc nevychází. Mohla bych poprosit o kontakt na tohle ubytování? Miluji pavlače :0)

sui řekl(a)...

Niekdy to tu odznelo resp. neviem, mozno sa mi to len mari, ale hladam kontakt na to malebne ubytko, ďakujem,
Sui

Unknown řekl(a)...

Dobrý den Soňo, vzpomenete si, prosím ještě po letech na kontakt na toto ubytování? Vypadá nesmírně malebně, moc ráda bych se tam vydala:-) Zuzka V.