sobota 13. dubna 2019

Pořád něco hledám...

...klíče, ipad ( měsíc se povaloval v dílně) , data , hesla.

Minulý týden jsem pátrala, kde vlastně mám hosting galerie krystal.

Kdybyste náhodou zapomněli, komu platíte za hosting, tak TADY zjistíte.  S tím se nabalily další věci. Nový mejl pro naši externí spolupracovnici Valentýnu Ondřejovou, protože světe div se, začínáme po čtyřech letech fungování rozesílat tiskové zprávy o výstavách. Jsem vděčná za všechny úžasné lidi, co mi s galerií pomáhají.

Děkuju  za  tip Filipovi na  levný hosting od WEDOS. Myslím, že se postěhuju se všemi webovými stránkami.
Pro ty, co ví o IT ještě méně než já,  vsuvka:

Každá webová stránka musí někde bydlet se svými daty ( informacemi, obrázky) . Různé společnosti poskytují na to místo. Někdo nabídne neomezené místo za malý poplatek jako třeba Wedos, někdo vám každý rok napíše, že se moc roztahujete a ať si připlatíte.

Kromě hostingu, musíte každý rok platit za doménu ( licenci za jméno vašich webových stránek) . 

Ze všech těch peripetií vždycky chvíli šílím, ale nakonec mě to někam posune.

Nevím jak souvisle shrnout dojmy posledních dní, ale vy už jste na moje chaotické věty zvyklí.

Párkrát jsem byla s někým na kafe. Lidi, které jsem delší dobu neviděla a bylo to moc fajn.
Měla bych se více sdružovat.

Dnes byla v galerii další výtvarná dílna s Janou.  Sec mazec. Barvy stříkaly úplně všude. Občas do barvy někdo kopl, vylil. Za mě děti úžasné, komunikativní a akční. Velmi různé , ale za  těch několik měsíců je vidět, jak jsou spolu v pohodě.

Při katastrofách typu - vylitá barva na obraz, je třeba improvizovat. Udělat z omylu záměr. Děti pojmenovaly obraz ,,černá díra" . Ukázali jsme si jak maluje Jackson Pollock. 
                                                                            Jana


3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

super! jen tak dál. gábina

Soňa Malinová řekl(a)...

Budeme se snažit.

Anonymní řekl(a)...

Soni, dnes jsem se trosku zacetla “zpet” ve vasem blogu a jen lituji ze to k vam mame tak daleko. Protoze mit vas bliz, uz prosim nasi pani reditelku at vas pozve na workshop do skoly...
(Vysvetleni: vloni mela starsi dcerka vybornou ucitelku na art&craft a zacali prvni tridu myslim ze warholem. V anglictine... a po kazde si ukazali jak kdo tvoril a zkouseli si to... a letos mi tohle moc chybi. Formovani mladych lidi i v rovine umeni.)