neděle 7. ledna 2018

Unavená z umění

Včera ve Vídni.
Nikdy v životě jsem neviděla tolik výstav v jednom dni. Nohy uchozené, ke konci už neschopná cokoliv vstřebat.
Ale ze zkušeností vím, že podvědomí funguje skvěle a ono se to časem někde zúročí.

Jak už jsem psala , v galerii Albernina do dnešního dne vystavovali Raffaela. Paradoxně jsme toho jediného neviděli, protože ho chtělo vidět nejméně půl České republiky + pár Rakušanů. Hotové procesí.

Hned jsem se přesunuli o patro níž na výstavu zaměřenou od Moneta k Picassovi. Ideální pro nepolíbené (pořád se řadím mezi ně)  Zástupci impresionismu, expresionismu, surrealism ...
Shodli jsme se s D. , že nám imprese sedí nejvíc. V září bude výstava jen Moneta  a to bych klidně jela znova.

Výstava Roberta Franka nás  trochu zklamala. Kromě toho mě hrozně rozčilovalo to množství lidí, jak se pořád někdo na mě mačká, smrká, kejchá ...

Moderní umění jsme prolítli. Kam se hrabou na naše malíře Tadeáše Kotrbu, Gemrota a i Natálku , která nám visí v ložnici .

Posilněni řízky jsme se přesunuli ke galerii Mumoc. Jsem překvapená, jak je všude všechno blízko.
V cetru města jsme míjeli demostranci lidí, kteří rozhodně neptařili k rodilým občanům Vídně. Upřímně, nic  moc příjemný pocit být tak blízko skandujícímu davu .


Hned vedle Mumoc byla výstava G. Klimta, Schieleho, A. Koliga  a F. Hodlera v Leopold Museum

Z budovy muzea jsem byla úplně vedle. To světlo a velkorysost prostoru.


Leopold museum


Poslat někomu 400 pohlednic,  to je něco!To bylo na chodbě, ale musela jsem si to taky vyfotit. Nechápu, jak fotku přenesli rovnou na omítku.

15 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Zajímavě nakládáte s názvem galerie Albertina. Jelikož je to galerie, pak je v češtině rodu ženského, ne? a jestli je vám proti mysli takto skloňovat, tak pište "v galerii Albertina" a vyhnete se tomu.

Soňa Malinová řekl(a)...

Zajímavé, jak komunikujete. Bez oslovení a bez podpisu.Ale i tak děkuji.

Marcela - Nordic Passion řekl(a)...

Opravdu nádhera, moc příjemná atmosféra a světlo. Davy lidí v galerii obecně jsou fajn , myslím. Ale taky by tam nemusely být, když tam jsem já ��. M.

Anonymní řekl(a)...

Soňo,áách.Diky za post.Miluji tyto typy výletu.Bohužel můj partner nikoli.Jo,ale na výstavu Matka živitelka, tak to pojede rád!!!!A řízky s sebou!
Val

Anonymní řekl(a)...

Opr.:Miluji výlety tohoto typu.Val:))))

Anonymní řekl(a)...

A nová věta se začíná velkým písmenem!
Onderková Jana

Anonymní řekl(a)...

Jé, taky jsme byli teď v pátek a sobotu! Na Raffaela jsme šli v pátek dopoledne, fronta byla až pod venkovní schody, čekali jsme asi 45 minut. Výstava krásná, skici nádherné, ale přece jen jsme čekali více pláten. Dost nás překvapilo, že se mohlo fotit a taky to podle toho vypadalo, neustále nás někdo odstrkoval, aby si pořídil nekvalitní snímek, na který se už pravděpodobně nikdy nepodívá (přitom je k výstavě tlustý katalog s prvotřídními snímky).
Jinak Vám doporučuju navštívit MAK - museum užitého umění (www.mat.at< kousek od Štěpána, vstupné 15 E) - omdlévat blahem budete už v jejich design shopu :-D

Soňa Malinová řekl(a)...

Máte pravdu, s tou návštěvností. Kdyby se v mojí galerii tlačili davy, chrochtala bych blahem. My si vybrali úplně nejblbější den. Poslední den výstavy a ještě sobota.

Soňa Malinová řekl(a)...

Koupili jsme si lístek prozřetelně předem, takže jsme šli přes fast line rovnou na výstavy.Moc díky za tip na MAK!

Unknown řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Unknown řekl(a)...

Dobrý den, Soňo,
možná Vás to potěší, autorem té secesní fotografie ze stěny vídeňské galerie je Rudolf Koppitz, pocházející ze Skrbovic u Bruntálu, čili skoro soused. Svět střední Evropy byl z kraje minulého století vlastně docela malej...

Soňa Malinová řekl(a)...

Vy jste úžasná! Moc děkuji za informaci o fotce.

Anonymní řekl(a)...

Správně, na výstavu jedině s lístkem dopředu koupeným:D Dřív jsem to nevěděla, a tak na výstavu Fridy Kahlo ve Vídni jsem stála přes dvě hodiny ve frontě.) T.

Unknown řekl(a)...

Ahoooj Sono, v MAKu jsme spolu preci byly ;)

Soňa Malinová řekl(a)...

Vážně? Mě přišlo, že jsme byly v moderní budově :))) Ale pamatuju si, že tam byla super zahradní kuchyňka a ikea hacker