středa 10. ledna 2018

Hranice práce

Moc dobrý dokument o práci za minimální mzdu od novinářky Saši Uhlové.

TADY

Novinářka Saša Uhlová se v oceňovaném dokumentu (Jihlava 2017 – Hlavní cena a Cena diváků) noří do labyrintu nízkopříjmových zaměstnání a přináší zprávu o hranicích, které práce má. Jak ta špatně placená, tak její vlastní.

Poslední roky mě skoro každý den zachvátí radost,  jakou mám báječnou práci. Pracuju v denní i noční dobu, kdy mi to jde nejlépe , mám kolem sebe fajn lidi  a vydělám si tolik, že mám každý měsíc na výlet, knížku a jiné drobné radosti.
OK. Trochu mi hapruje kotel a pračka, ale i kdyby se to na dobro rozpadlo, nemusím se zadlužit.

Mám krásný život.
5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Je hezké Soňo, jak si umíte uvědomit, co máte a být za to vděčná, hodně štěstí i nadále :-)

Veronika

Jiřina Plíhalová řekl(a)...

Dobry den,dokument jsem nevidela ale poslechla jsem si rozhovor s Pani novinarkou.Nemam takovou praci,nejak zvlast si vyskakovat nemohu(vlastni hlouposti--- dobrotou).Bude lepe.Nicmene mam zname kteri takovou praci maji...Neni to jednoduche neustale pocitat.Mejte se sedmikrasne. JP

Gabriela vAŠÍČKOVÁ řekl(a)...

mám vás čím dál víc ráda! je radost se sem kouknout a najít spokojeného člověka a s nápadem, humorem a nohama na zemi.

Soňa Malinová řekl(a)...

Zůstat s nohama na zemi není těžké, když člověk žije v Havířově.Většina mých kamarádek žije od výplaty k výplatě.Jedna velmi dobrá kamarádka měla určité období boty dohromady s dcerou. Lidi jsou tady chudí, ale život si umí užít.

Anonymní řekl(a)...

Tak přesně tak se cítím i já. Přítel si občas stěžuje, co ho v práci štve, ale oba se máme pracovně nadstandartně oproti jiným lidem a to nemyslím zrovna ani plat, ale pracovní doba a tak.)
Jinak dokument jsem neviděla, musí to být těžké se v takové situaci ocitnout, jako brigády při studiu a mezi školou jsem dělala prodavačku a vždycky mě to bavilo a dělala jsem práci naplno, ale když z toho pak má vyžít někdo s dětma, kdo platí nájem a jídlo nejen pro sebe a nebydlí u rodičů, tak chápu, že to musí být dost depresivní a je to neustálé počítání..a to, že by utáhl domácnost jeden člověk s takovou mzdou pochybuju:(