středa 8. května 2013

Paříž III. - nakupování , vyhlídka na střeše obchoďáku
Budu trochu přeskakovat. ( k prvnímu dnu se vrátím)
Druhý den  jsme se vzbudily v deset. V jedenáct odcházely ze Starbucksu, který byl jen pár metrů od hotelu. ( Starbucks byla naše stanice ráno i večer. Startovací amerikáno kafe + muffins). Jo. Zapomněla jsme říct, že hotel byl 5 minut od Eiffelovky.

Nejdříve jsme se šly přesvědčit k muzeu Orsay, že  tam jsou opravdu nekonečné fronty, ve kterých nejsme ochotné stát.
Hned jsme radši zahnuly na druhý břeh a vyrazily k výtěznému oblouku po Camps Elysees, což je největší a nejširší třída v Paříži.
V první půlce je nádherná zeleň, v druhé půlce je spousta obchodů, které se táhnou až k oblouku. Zeleně v Paříži jsem si opravdu užívala. I mě, zaryté nezahradnici, záhony květin a rozkvětlé keře dojímaly.


Jediný obchod, do kterého jsme zaparkovaly, byl GAP. Od  této chvíle už nakupuju jen tady. (Hanele mi dala tip na   e-shop GAP ). Sportovní móda. Jednoduché střihy.
Dovezla jsem si domů dvě modré košile a triko na běhání. Modré džíny a boty už mám.Druhá věc, kterou nutně potřebuju, je parfém Chloe. Cena tak vysoká, že budu muset počkat asi až na Vánoce. 
Tak. Tímto jste si udělali obrázek, jak dalece se zajímám o módu a parfémy, když GAP a Chloe je pro mě objev roku:-)

Od Vítězného oblouku jsme vyrazily k obchodnímu domu Printemps. V devátém patře je restaurace na střeše a neskutečně krásný výhled na celou Paříž. Strategické místo, z kterého vidíte všechny památky.
Pily jsme kafe , jen tak zíraly do dálky a bylo nám moc hezky.

8 komentářů:

Amelie řekl(a)...

Uřívám si to s tebou...skvělý výlet.

Soňa Malinová řekl(a)...

:-)

Andrea Tachezy řekl(a)...

Jo Soňo, chloe je taky můj favorit.S béžovou mašličkou.

Barbora Grünwaldová řekl(a)...

Krásná mini reportáž!

mrozkulka řekl(a)...

Soni, Chloe? Páni, ten jediný poznám na sto honů, je teď hrozně in a používá ho kdekdo ;)Jen u nás v práci ho používají tři ženské :) No, asi je populární ;)
Jinak moc krásné zážitky, výlet to musel být skvělý!

Soňa Malinová řekl(a)...

mrozkulko, kdy půjdeme spolu zase běhat?

Petra H. L. řekl(a)...

Gap jsem objevila před pár tety v USA, moje oblíbená móda.
U nás doporučuji S´Olivera, je to hodně podobné.
Těším se na další díl Soňa a Paříž.

Lucie Konečná řekl(a)...

Krásně se to čte, jako bych tam byla taky. Chloe mi voní strašně moc! Bohužel kamkoli přijdu (a že moc nikam nechodím), ale např. do čekárny u dězské lékařky, voní jím polovina maminek. Proto jsem si ho ještě nekoupila - a bohužel asi ani nekoupím. Můj kamarád právník rozeznává klientky podle vůně a vždycky jsem strašně šťastná, když mě nemůže identifikovat. Ale vždycky si řekne o značku toho, čím právě voním (bohužel se obávám, že to pak pokaždé koupí manželce k vánocům).