pátek 15. února 2013

Tipy na kup a kulturu


Za poslední dny se mi nahromadilo tolik mejlů od Vás blogerů, že by byla škoda se nepodělit o Vaše tipy.
1.
Začnu upoutávkou na  projekt Notes na cestě. Všichni milovníci dopisů a papíru uroníte slzu.
O projektu

Projekt vznikl díky fascinaci z dovednosti lidské ruky, mysli, fantazie, času a vzdálenosti.
Princip je prostý - vyrobí se notýsek, označí se, předá se jednomu člověku, ten si zabere (dvou)stránku, zanechá na ní po sobě otisk, dá o svém počinu vědět na FB stránce (odpůrci FB odpustí, ale je to nejdostupnější možnost), a předá ho dalšímu kreativci.
A tak bude notýsek kolovat a kolovat, až se jednoho dne naplní, a v tu chvíli by se měl vrátit zpátky “domů” odkud odešel, tedy k nám. Já následně celý notýsek oskenuju a zveřejním. Tak aby měl každý, kdo se podílel (a nejen ten) možnost se podívat, jakou cestu ušel.
více hereII.
ŠPICBERKY-BRÁNA ARKTIDY
fotky, videa a povídání o Špicberkách
Pondělí 18.2.2013 v 17.00 hod.
Arktické souostroví Špicberky je na rozdíl od jiných arktických oblastí zajímavé hlavně tím, že tam i během studené války bok po boku koexistovaly dvě civilizace Západní - Norská a Východní - Sovětská. Bez hranic, bez překážek. Během komponovaného večera kromě arktických přírodních krás, studených fjordů, ledovců a hor navštívíme také norské město Longyearbyen a ruské osady Pyramida a Barentsburg, ve kterých se čas zastavil někdy v 80. letech minulého století.
KDO:
Vypráví Roman Staněk (novinář, průvodce, cestovatel. Provází turisty a všechny zájemce po Špicberkách už 6 let).
Nenechte si ujít! Minulé povídání s novinářem o Gruzii bylo výborným zážitkem!
Vstupné dobrovolné.Novinář Roman Staněk je ročník 1982...záruka toho, že snad neusnete. Kdyby se mi nenahromadilo tolik práce, jdu. Už jenom pro ty ukrutně dobré dorty, které v Industrialu pečou.
Jedna z mála kaváren, která dokázala skvěle propojit dorty s galerií a kulturním programem.

III.
Obchod s textilem COCLEA. Né , že bych byla extra fanda do vintage, ale lněné věci se hodí úplně všude. Mimochodem moc hezky udělané stránky...originální nákupní košík. Stojí za klik ZDE5 komentářů:

Petra H. L. řekl(a)...

Naprosto dokonalé tipy, zvlášť ten první, už jsem fanda na fcb a budu doufat, že některý notýsek zamíří na Moravu.

Pondělí řekl(a)...

Hmm, moc pěkné tipy! Děkuju.

Marie řekl(a)...

Cocleu jsem objevila celkem nedávno a taky mě zaujaly právě jejich stránky a způsob prezentace, i když samo zboží mi některé přijde cenově výš (chápu, že jde o dovozové značky). Ale sympatická nabídka.

Soňa Malinová řekl(a)...

jj.cenová nabídka trochu v jiném levelu...jsem zvědavá na oblečení , které chystají do nabídky

Všednodennosti řekl(a)...

Notýsek na cestě-krásný projekt.Nic nenahradí stopu psanou rukou!Dodnes píši psané dopisy ale odpovědí mám minimálně,vždy jen dojde sms-díky za dopis.Roním slzy!