úterý 27. července 2021

Dřevotvar

Původně jsem chtěla  Danův stůl ( měl ho ve svém bytě) přebrousit, ale dýha byla v tak špatném stavu, že jsem nechala vyrobit úplně novou desku z  dubu a namořit. Noha přebroušená. Litinový podstavec nastříkaný. Měl radost.

Nakonec to k nám i pasuje. Ten náš pel mel materiálů a stylů můžeme klidně nazvat stylem eklektickým:)

Kdo by to byl řekl, že i Dřevotvar bude jednou v módě.( u stolaře)Kočka nám postupně rozcupovala všechny tkané koberce. Tenhle je nezničitelný, ale už zas koukám po tkaném. Přece je čiči o rok starší. Méně divočí. 


 

10 komentářů:

Zuzana řekl(a)...

Ten je TOP.Jo jo, Jablonné, kvalitní nadčasový design.Stále máme, dřevěná dýha, dvířka skříněk z masivu na čep.Krásný stůl!

Anonymní řekl(a)...

Milá Soni, Jablonne byl můj první nábytek, byl na objednávku, čekali jsme na něj víc než rok. Hned byl k mání jen stůl. Ten jsem milovala, do desky byly vsazeny čtverce černé břidlice. Prodavačka nám řekla, že nás přežije, u muže měla pravdu. Dali jsme za nábytek půlku novomanželské půjčky. Se stolem jsi naložila krásně - povedlo se. Neumím do interiéru přidat ty sedumdesátky, ty jo 😀. Paráda. Lenka z ovy

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,Soňo, prarodiče v Dřevotvaru pracovali... A teď po třiceti letech, testujeme obdobný konferenční stolek (který už u nich neměl využití), jen s jiným podnožím, u nás v moderní novostavbě. Trpělivě zde čeká na zrekonstruování a musím říci, že jsme si ho oblíbili. Návštěvy v Dřevotvaru bylo moje dětství. Jana z Jablonného nad Orlicí

Soňa Malinová řekl(a)...

Bohužel nynější produkce mi připomíná spíš Sconto nábytek. A přitom takový potenciál ve znalosti technologií. Chtělo by to najmout nějakého designéra.

Anonymní řekl(a)...

S tím s vámi musím souhlasit... Je to velká škoda.

tualkraplak řekl(a)...

Tak jste mu dala nový život.

Anonymní řekl(a)...

Ze stareho nove! To mam moc rada! Eva

Anonymní řekl(a)...

Kouzelná proměna,to se povedlo. Marta

Anonymní řekl(a)...

Mám nábytkovou stěnu z Jablonného nad Orlicí v obýváku od roku 1976. Takový kvalitní nábytek bych přála všem. Je praktická (má hodně úložného prostoru) a i po přestěhování drží. Dnešní nábytek za 3 roky používání končí buď u popelnic nebo ve sběrném dvoře. Deska stolu se povedla, je opravdu krásná a myslím (podle fotek vašeho interiéru v domě), že tam opravdu hodí. Zdraví Iwka.

Soňa Malinová řekl(a)...

Škoda že to nečte výrobce. Určitě by je to potěšilo.