pondělí 24. dubna 2017

Taky nic nevydržím.

Po dlouhé době manuální práce.

Ve velkoskladu pro instalatéry  byly paní prodavačky hrozně milé a ochotné . Půjčily mi speciální ruční řezačku, kterou se ukroutí délka tyče. ( čti: každé uříznutí nejméně dvacetkrát otočit kolem trubky tak, by řezák byl na pevno, ale zároveň se dal ještě otočit). Všechno moje ochablé svalstvo se hlásí o pozornost. Asi mi upadne celá levá ruka i s ramenem.

Po dvou hodinách pižlání jsem usoudila, že řezačku koupím a budu pokračovat doma.

Zítra z trubek lampy. Tyhle hand made pro klinety mě moc baví, ale jsem opět ve skluzu se vším ostatním. 

Do prodejny jsem vyrazila stylově v holínkách z Tchiba.  Na fotce je vidět jen špička.Večer dorazila Silva s filmem MÍSTO U MOŘE .
Velmi reálný film. Se všemi reakcemi, rozhovory. Pokud je dítě už v určitém  věku a má sociální vazby i jinde než v rodině, nese smrt, ztrátu, cokoliv, mnohem lépe. Skoro by se zdálo, že se ho věci nedotýkají.
Kromě synovce měli všichni nějaké kila navíc. Muži trochu břicho, holky oplácané. Realita se vším všudy.

.....
Zjistila jsem , že mi zplesnivěly zadní sedačky. Nechápu jak, ale před měsícem mi do auta natekla voda na podlahu. Tak zákeřně, že 5 litrů vody bylo pod kobercem karosérie.
Na celé odpoledne jsem strčila do auta elektrické topení a zdá se, že sedačky zachráněny.Dnešní den byl v duchu : Urob si sám

2 komentáře:

monča řekl(a)...

Řezák na trubky mám už dlouho ve svém wish listu. Asi si ho budu přát k svátku, mám s ním v hlavě spoustu projektů a pořád si na ně nedělám čas...tak už by bylo na čase... Na mozoly se těším, budou lepší než od sekačky nebo hrábí (uf, jak se skloňujou hŕbě).

Soňa Malinová řekl(a)...

Doporučuju. Mám pocit,že z trubek si člověk udělá skoro všechno.