sobota 2. ledna 2016

Pořád nic nic a pak ....

...dva filmy ve stejný čas.
Fair play.
Hrát v životě fér , dělat ta správná rozhodnutí i za cenu, že to bude mít fatální následky  ..to byly výzvy tehdy i teď.

U dokumentu o českém filmovém režisérovi, animátorovi , výtvarníkovi Karlu Zemanovi  jsem seděla jak přikovaná.
Kdybyste si ho neuměli zařadit :
Vynález zkázy, Cesta do Pravěku, Baron Prášil, Čarodějův učeň a spoustu dalších

Dokument je nesmírně zajímavý. Spoustu ukázek jakým způsobem filmy vznikaly. Do toho prostřihy  s mladou generací, které se snaží původní technikou vytvořit totožný výjev.

Na internetu ho má Česká televize do 15.1. TADY
7 komentářů:

mischka řekl(a)...

Taky jsme se dívali včera na Zemana. Dcera studuje ilustraci na SUPŠ v Brně a chce pokračovat na vysokou na animaci, pro ni je to velká inspirace. Pro mě těžká nostalgie, jeho filmy jsem vždycky milovala. Taky kvůli Verneovkám, nad kterýma jsem strávila dětství.

hlinikova.lzicka řekl(a)...

Na dokument o Karlovi Zemanovi jsem se dívala zrovna dneska odpoledne. Snad nejkrásnější český dokument (spolu s "Lásky s vůni jedle"), co jsem viděla.

Lenka řekl(a)...

Dokument jsem neviděla, takže je možné, že opakuji něco, co v něm bylo zmíněno. Nedávno vyšla o díle Karla Zemana velmi hezky zpracovaná kniha (http://knihy.cpress.cz/karel-zeman.html). Kupovala jsem ji jako dárek a moc se líbila nejen obdarovanému.

Marcela - Nordic Passion řekl(a)...

Fair Play jsem videla 2x, super, smutne a obdivuhodne zaroven - obsah. Dekuji za tip na dokument, laka me, urco juknu. Pekny den. Marcela

Soňa Malinová řekl(a)...

mischka: to bych studovala hned. držím palce dceři

Soňa Malinová řekl(a)...

děkuji Hliníkové lžičce a Lence za tip

Monika řekl(a)...

U obou jsem seděla jak zařezaná. Nádhera jakého velikána jsme tu měli.