pátek 5. dubna 2013

Občanská genealogie

Poslední dobou velký hit. Trochu z toho šílím, když si lidi honí triko příbuzným z minulého století. Ani nevím, jestli s citátem  úplně souhlasím.

Nicméně příběhy mojí mámy o našich příbuzných miluju.
Čím dál častěji stáčíme na ně hovor.
Minule o dědovi  , otci mého táty, který přežil koncentrační tábor. Ještě v 85 letech si vodil domů milenky, což zbytek příbuzenstva nemohlo rozdýchat.... Balil je v tramvaji.5 komentářů:

kator traktor řekl(a)...

Vím, že je to teď móda, ale asi s tím citátem spíš souhlasím... u rodových kořenů jsem jednou skončila při řešení zdravotních problémů a nikdy bych nevěřila, co všechno člověka může ovlivnit...

sada30 řekl(a)...

Taky máme rodinnou historku o tom,jak náš děda(nevím kolikátý pra..) přepsal lesy na bouzovského pána, aby nemusel robotovat. Nějak zjara roku 1848.Za pár měsíců byla robota zrušena a u nás se od té doby říká, že prodělat je taky kšeft.Příjemný víkend přeju.M.

sada30 řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Iri řekl(a)...

Já s citátem teda nesouhlasím neb bych se musela skácet.) I v dospělosti věřím tátově povídání, že jsme se sestrou princezny s předkama, co měli panství v jižních Čechách a to mi stačí:)

Bára řekl(a)...

Přijde mi to normální, že naši předci stále žijí s námi, historky o nich kolují v rodině při každé příležitosti a já mám pocit, že je znám. K předkům vyčteným ze starých matrik bych takový vztah asi neměla.